Jedynie prawda jest ciekawa


Rzeka śmieci

14.04.2012

Jak powiedziała Jolanta Hołubowicz z Nadleśnictwa Głęboki Bród, w akcji wzięło udział 70 osób, którzy sprzątali brzegi rzeki oraz oczyszczali jej dno. Przez kilka godzin zebrali dwa kilkutonowe kontenery śmieci.

- To akcja, w której wzięło dotąd udział najwięcej osób, ale w porównaniu z poprzednimi latami zebraliśmy najmniej śmieci. Ale i tak nieczystości jest za dużo - dodała Hołubowicz.

Najwięcej było puszek i plastikowych butelek. Zwycięzcą konkursu na najdziwniejsze znalezisko został sołtys Głębokiego Brodu, który znalazł w rzece wrak motocykla. Uczestnicy akcji znaleźli w wodzie także fotel samochodowy i piekarnik kuchenny.

Spływy kajakowe szlakami Suwalszczyzny są od kilku lat bardzo popularne wśród turystów. Od momentu, gdy tysiące turystów zaczęło pływać Czarną Hańczą czy Rospudą, rzeki Suwalszczyzny mocno zanieczyszczono. Samorządy i miłośnicy przyrody rozpoczęli więc akcje ochrony szlaków Suwalszczyzny. Sobotnią akcję zorganizowano po raz czwarty. Organizatorem akcji było Nadleśnictwo Głęboki Bród.

PAP
fot. sxc.hu
26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook