Jedynie prawda jest ciekawa


Przyśnił mi się Jezus

06.07.2015

W ciągu ostatnich 10 lat na chrześcijaństwo przeszło więcej muzułmanów niż w ciągu całej historii islamu - podkreśla pastor Tom Doyle, cytowany przez portal gosc.pl.

Doyle i jego żona od 11 lat pracują jako misjonarze na Bliskim Wchodzie i w środkowej Azji. W wywiadzie dla CBN News amerykański duchowny opowiadał o muzułmanach, którzy przeszli na chrześcijaństwo po tym, gdy przyśnił im się Jezus. Ich świadectwa zebrał w wydanej w 2012 r. książce pt. „Dreams and visions: Is Jesus Awakening the Muslim World?”

- Prawie połowa spotkanych przez nas muzułmanów, którzy zostali chrześcijanami mówi nam, że zanim przyjęli chrześcijaństwo, przyśnił im się Jezus - twierdzi Doyle.

Przytacza niezwykłą historię pewnej muzułmanki, która trafiła do kliniki, gdzie pracował. Podczas rozmowy z lekarzem kobieta zapytała go, czy jest chrześcijaninem.

- Nie wiedział, co odpowiedzieć. Nie chciał spalić rozmowy już na samym początku, powiedział jednak: „Tak, jestem”- relacjonuje pastor.

Kobieta miała na sobie burkę, która zasłaniała niemal całe ciało. Podciągnęła delikatnie rękaw, pokazała lekarzowi wytatuowany na przedramieniu krzyż i powiedziała: „Kocham Jezusa”. Zaniemówił ze zdumienia. Spojrzał na jej męża, który stał kilka metrów dalej. Mężczyzna pomachał mu i wyszeptał: „Ja też”.

Strach przed reakcją otoczenia powoduje, że wiele osób ukrywa fakt przejścia na chrześcijaństwo, spotykając się na modlitwę wieczorami lub w nocy. Pastor Doyle twierdzi, że momentem przełomowym były ataki na World Trade Center, kiedy to każdy muzułmanin musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bycie dobrym wyznawcą islamu jest tożsame z zabijaniem niewiernych. Jak podkreśla misjonarz, większość muzułmanów nie aprobuje tego. Apeluje o modlitwę za muzułmanów, którzy stanowią 1/5 populacji. Podkreśla, że zadaniem chrześcijan jest niesienie Ewangelii na krańce świata.

- Oni potrzebują Jezusa. Myślę, że strategią szatana jest, abyśmy bali się muzułmanów lub nienawidzili ich. To nie jest biblijna postawa. Jeśli będziemy kogoś nienawidzić, to nie będziemy skłonni mówić tej osobie o Jezusie - wyjaśnia pastor Tom Dayle.

bzm/gosc.pl

[Fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook