Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Poznania na ringu z Saletą

13.09.2016

Pod koniec października prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzy się w ringu bokserskim z pięściarzem Przemysławem Saletą. Dochód z charytatywnej gali bokserskiej wesprze rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu.

"Decyzja o ponownej walce bokserskiej była trudna, ponieważ nie miałem już zamiaru wchodzić do ringu. Mam już swoje lata, pewną funkcję, natomiast wizyta w tym szpitalu, świadomość potrzeb i prośba organizatora, motywowana tym, że mój udział wpłynie na zwiększenie środków w ramach akcji - ułatwiło mi tę decyzję. Uważam też, że jest to wręcz moim obowiązkiem, by w takich sytuacjach nie odmawiać" - powiedział we wtorek dziennikarzom prezydent Jaśkowiak. 

Charytatywna gala bokserska Biznes Boxing Polska odbędzie się 29 października w Poznaniu. Będzie to już kolejny pojedynek prezydenta Poznania w ramach akcji charytatywnej - w ub. roku stoczył walkę z Dariuszem Michalczewskim. 

"Tegoroczna walka będzie trudniejsza, ponieważ w ubiegłym roku Darek Michalczewski dysponował taką przewagą umiejętności, że od samego początku kontrolował walkę. Mam jednak nadzieję, że moje umiejętności tak się poprawiły, że będę w stanie zaskoczyć Przemka Saletę i z tego punktu widzenia ten pojedynek może być ciekawszy" - zapewnił Jaśkowiak. 

Przemysław Saleta podkreślił natomiast, że nie wychodzi z założenia, "by prezydentowi zrobić jakąś krzywdę", ale też nie zamierza go przesadnie "oszczędzać". Jak mówił, "Mam nadzieję, że walka będzie dobrym widowiskiem, że prezydent mnie nie zlekceważy i dobrze się przygotuje. Nie będzie lekkich ciosów, i co mi się podoba, pan prezydent tę walkę także traktuje poważnie. Tutaj nie ma udawania" - powiedział Saleta. 

Dochód z charytatywnej gali bokserskiej wesprze rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. 

Jak podkreślono na konferencji prasowej, planowana inwestycja obejmie budowę czterokondygnacyjnego bloku szpitalnego o powierzchni niemal 3,5 tys. m kw. W nowym skrzydle kliniki miałby się znaleźć oddział onkologiczno-hematologiczny mieszczący 54 łóżka dla chorych pacjentów oraz m.in. Stanowisko opieki neonatologicznej, nowoczesne pracownie diagnostyczne, sale rehabilitacyjne, gabinet USG. 

Władze kliniki podkreślały, że inwestycja "w znaczącym stopniu poprawi warunki leczenia i rehabilitacji pacjentów (...) Obecnie sale są przepełnione, rodzice, którzy chcą być przy dziecku mają do dyspozycji zaledwie krzesło przy łóżku, brakuje też zaplecza socjalnego dla opiekunów". 

Koszt budowy nowego skrzydła kliniki to ponad 30 mln zł. Placówka, aby ubiegać się o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej musi dysponować wkładem własnym w wysokości 15 proc. tej kwoty, czyli ok. 4,5 mln zł. 


ak/PAP 

[fot. YouTube/Top Boxing PL]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook