Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda prywatnie

26.01.2017

Andrzej Duda opowiedział o swoich pasjach muzycznych, sporcie i językach obcych.

Prezydent Andrzej Duda był gościem portalu Telewizji Republika. W rozmowie z dziennikarką odpowiedział na kilka pytań, które nie dotyczyły polityki.


Prezydent mówił m.in. o tym jakiej muzyki słucha. „Lubię słuchać raczej muzyki spokojnej. Lubię np. piosenki Cohena, lubię delikatny Jazz, Blues. Jako młody chłopak lubiłem słuchać Dire Straits. Lubię taką klasykę jak Pink Floyd” - powiedział. „Z chęcią wybrałbym się na koncert Pink Floydów” - dodał.


Pytany o swoją pasję do narciarstwa mówił, że nie było nigdy szansy, by zamiast kariery politycznej wybrał sportową. „Nie miałem takich planów i nie było takiej możliwości. Poważniejsze narciarstwo to nie było moje dzieciństwo, ale już dorosłe życie. Bardziej sportowe narciarstwo zacząłem mając 30 lat” - mówił Duda.


Andrzej Duda nie spędza w pracy ustawowych ośmiu godzin. Praca prezydenta to zazywczaj siedzenie do późnych godzin. „Nie zdarza mi się kończyć dnia pracy wcześniej niż przed 22:00. Staram się jednak znaleźć momenty wolnego czasu, by spędzić go z rodziną. Co mnie najbardziej odstresowuje? Narciarstwo” - powiedział. „Odstresowują mnie też spacery. Co jest też dobre dla higieny, bo tryb pracy prezydenta to tryb siedzący. Lubię spacerować pośród drzew” - dodał.

Tłumaczył też jak wygląda sytuacja z jego znajomością języków obcych. „Mówię po angielsku, porozumiewam się bez problemów, choć nie mówię, że jest to perfect. Jak trzeba, to występuję publicznie po angielsku. Znam też rosyjski, bo chodziłem do szkoły, w której był eksperymentalny program, że uczyliśmy się tego języka od drugiej klasy” - powiedział. „Rozumiem też niemiecki, ale nie mówię po niemiecku” - dodał.


Mly/telewizjarepublika.pl


fot. [YouTube]


26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook