Jedynie prawda jest ciekawa


Powstanie klasa dla przyszłych kolarzy i speedrowerzystów

09.04.2013

Klasa sportowa rozszerzona o zajęcia dla przyszłych kolarzy i speedrowerzystów zostanie otwarta we wrześniu w jednym z gimnazjów w Częstochowie – poinformował Urząd Miasta w Częstochowie. Nabór chętnych dziewcząt i chłopców już się rozpoczął.

"Taka klasa to dobry pomysł, bo mamy w mieście tradycje speedrowerowe, bierzemy udział w rajdach rowerowych, poza tym będziemy budować przechowalnię rowerów i zachęcać uczniów, żeby na rowerach jeździli do szkoły. Chcemy wśród nich promować zdrowy styl życia" - powiedziała dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie Beata Strzelecka-Mach.

Przyszli kolarze i speedrowerzyści będą się uczyć w klasie sportowej o dwóch profilach - kolarsko-speedrowerowym i siatkarskim. "Program będzie realizowany przy współpracy Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa-Sekcja Speedrowerowa Lwy Częstochowa. Już w tym roku chłopcy mieli zajęcia na torze speedrowerowym, który jest położony obok szkoły. Młodzież garnie się do tego a klub udostępni nam obiekt i rowery" - dodała Strzelecka-Mach.

Nabór do klasy już się rozpoczął. Przewidziano w niej 12 miejsc na profil kolarsko-speedrowerowy i 16 miejsc na siatkarski.

Uczniowie nowej grupy ćwiczeniowej, oprócz normalnych zajęć szkolnych, będą brali udział w dodatkowych lekcjach wychowania fizycznego, a także w treningach, zawodach i obozach szkoleniowych poświęconych rozwijaniu umiejętności kolarskich i speedrowerowych.

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj w ramach podpisanej ze Stowarzyszeniem Speedway Fan Club Częstochowa-Sekcja Speedrowerowa Lwy Częstochowa umowy o współpracy, miasto zobowiązuje się m.in. do zapewnienia tygodniowo dziesięciu godzin wychowania fizycznego a klub zobowiązał się do organizowania m.in. transportu na zawody, zajęć treningowych, zapewnienia sprzętu i współpracy trenera klubu z nauczycielem wychowania fizycznego.

Tutaj dodał, że będzie to jedna z pierwszych tego typu klas w Polsce. "W szkołach powstają klasy o profilu przeważnie piłka nożna, pływanie, a przecież tyle pięknych dyscyplin uprawiamy w kraju. Dlatego w przyszłości będziemy chcieli uruchomić także klasy związane ze sportami motorowymi o specjalności żużel i mini żużel, być może już w ramach jednej klasy" - powiedział PAP popularyzator sportu i prezes Speedway Fan Club Częstochowa Janusz Danek.

Klasa sportowa z rozszerzonym programem wychowania fizycznego w zakresie speedrowera i kolarstwa dla dziewcząt i chłopców ruszy we wrześniu.

PAP, lz

[fot: sxc.hu] 

Warto poczytać

 1. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 2. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

 8. 1270rekaasww 13.07.2018

  Uczeń z Polski zrobił swojej nauczycielce sztuczną rękę

  To nie scenariusz amerykańskiego serialu o młodych, ambitnych uczniach „high school”, a historia, która wydarzyła się w zwykłym polskim podwarszawskim Milanówku. Uczniowie tamtejszego gimnazjum po lekcjach stworzyli swojej niepełnosprawnej nauczycielce sztuczną rękę!

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook