Jedynie prawda jest ciekawa


„Podrabiane” kreskówki niszczą psychikę naszych dzieci. W internecie jest ich mnóstwo!

22.11.2017
1270elsasex
„Podrabiane” kreskówki niszczą psychikę naszych dzieci. W internecie jest ich mnóstwo!

Pornografia, seks, sadyzm, przemoc i fetyszyzm – tym torpedowane są nasze dzieci w internecie. I wcale nie chodzi o niebezpieczne witryny internetowe czy nieznane portale, a największy i, zdawałoby się. najbardziej bezpieczny i popularny serwis publikujący treści wideo – YouTube.

Choć zapewne nie ma w tym złej woli twórców portalu, ktoś stara się wykorzystać możliwości, jakie daje to narzędzie, by kształtować psychikę naszych dzieci. Nie tak dawno YouTube, z myślą o bezpieczeństwie maluchów, stworzył nawet specjalną wersję witryny, gdzie, w założeniach, miały być publikowane treści pozbawione m.in. przemocy, seksu czy wulgaryzmów. Niestety, jak donosi brytyjski portal Thelondoneconomic.com, piratom udało się obejść zabezpieczenia serwisu i wrzucać tam treści podszywające się m.in. pod filmy z bajkami Disneya. Podróbki są tak sprytnie „zaszyte”, że włączają się w automatycznie generowanej playliście między normalnymi bajkami. Jest to o tyle niebezpieczne, że wielu rodziców często zostawia nawet małe dzieci przed komputerem i telewizorem będąc przekonanych, że automatycznie po kolei będą włączać się same „dobre” bajki.

Znani i lubiani bohaterowie są przedstawiani w sytuacjach, o których disneyowscy twórcy zapewne nigdy, by nie pomyśleli. Namiętne pocałunki, seks, sadyzm, erotyczne jęki, przemoc i agresja są w tych produkcjach na porządku dziennym. Na Zachodzie sprawa zyskała nawet miano afery Elsagate – od imienia bohaterki bajki „Kraina Lodu”. Disneyowska nastolatka cieszy się bowiem szczególną popularnością piratów. Przerabiane są także takie postacie jak Myszka Miki, Świnka Peppa czy nawet Spiderman. Liczba podrabianych filmików wciąż rośnie, a YouTube nie jest w stanie automatycznie ich selekcjonować i blokować. Każdą taką publikację trzeba indywidualnie zgłaszać do moderacji.  Szefowie serwisu zapowiadają walkę z nieodpowiednimi treściami.

- Już zaktualizowaliśmy zasady naszego serwisu tak, by treści nieodpowiednio wykorzystujące postacie z filmów familijnych nie kwalifikowały się do zarabiania - powiedział Juniper Downs, dyrektor YouTube ds. Zasad Bezpieczeństwa w rozmowie z brytyjskim portalem -  Przecież zespół YouTube także składa się z rodziców, troszczących się o swoje dzieci, i oni także są zaangażowani w ulepszanie naszych aplikacji i poprawianie ich, w trosce o najmłodszych – dodał.

Mimo wiary w dobre chęci zespołu YouTube apelujemy do rodziców, aby nie zostawiali swoich dzieci samych przed komputerami czy telefonami komórkowymi, bo okazuje się, że zamiast do świata bajek przenoszą się one do krainy koszmarów. A taka podróż na trwałe może wypaczyć ich psychikę i zbrukać niewinność.

 

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook