Jedynie prawda jest ciekawa


Owsiak: Jesteśmy podobni do Radia Maryja

05.04.2016

Twórca i szef WOŚP mówi o swoim zaangażowaniu politycznym.

„Nie podobają mi się pochodnie na Marszu Niepodległości, bo mam 60 lat i złe historyczne skojarzenia” - powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z Janem Wróblem na antenie TOK FM.

Twórca WOŚP najwyraźniej nie ma pretensji do krytyków. Jego zdaniem, nawet nieprzychylne mu media miały mieć pozytywny wpływ na Orkiestrę.

„Media bardzo pomogły Orkiestrze, gdyż nawet te, które nas nie lubią, o nas mówią. Mieliśmy szczęście, że 24 lata temu, gdy zaczynaliśmy działalność, były w Polsce tylko dwie stacje telewizyjne. Dzięki temu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się powszechnie znana” - powiedział.

Jan Wróbel porównał działalność WOŚP do Radia Maryja. Dziennikarz twierdzi, że są to dwie prawdziwie obywatelskie organizacje.

„Tak, jesteśmy podobni do Radia Maryja - mamy lidera i misję, ale my kupiliśmy sprzęt medyczny wart 650 milionów złotych, w Toruniu powstają kolejne budowle związane z rozgłośnią” - powiedział.

„Tworzymy stuprocentowe społeczeństwo obywatelskie podczas Orkiestry i Woodstocku, w którym uczestniczy już pół miliona ludzi. Nie wzywamy ludzi do stawania na baczność przed ideą, ale patriotyzm wyrażający się wspólnym zaśpiewaniem hymnu jest dla mnie istotny” - stwierdził Owsiak.

Jurek Owsiak nie planuje popierania żadnej partii. Nie wyklucza jednak jakiegoś rodzaju zaangażowania.

„Nie poprę żadnej partii, ale w razie potrzeby jestem gotowym stanąć na barykadzie, bo kocham ten kraj. Uważam, że w ruinie był 25 lat temu” - mówi Owsiak.

„Na Przystanku Woodstock pozwalam sobie na pewne gesty. Mówię, idźcie na wybory, bo jeżeli  nie będziecie wybierali, to potem nie miejcie pretensji jaka ta Polska jest. Mało  tego, mówię im – załóżcie własną partię. I zobaczcie, są partie. Kukiz’15, to partia o której nikt by nie pomyślał 2 lata temu. Ja sam bym nie pomyślał. A ona powstała, ukonstytuowała się. Widocznie jest taka potrzeba” - powiedział szef WOŚP.

Mly/natemat.pl

Fot. [Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook