Jedynie prawda jest ciekawa


Olbrychski: W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają

30.12.2016

Odniósł się także do artystycznych wystąpień Joanny Muchy. - W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają - stwierdził aktor.

- Głosowałem na określonych ludzi, określone poglądy, partie i cieszę się, że oni w moim imieniu protestują przeciwko łamaniu prawa, przeciwko łamaniu demokracji, jakie w Polsce się dzieje. (…) Ten bardzo spokojny protest są nam winni. Jestem bardzo dumny, że ci, na których głosowałem, tak się zachowują - mówił bez zażenowania w „Kropce nad i” o zajmowaniu przez opozycję Sejmu Daniel Olbrychski.

Aktor, który w wyborach prezydenckich otwarcie wspierał Bronisława Komorowskiego, nie ma żadnych zastrzeżeń do działań opozycji. Pytany o szperanie w rzeczach posłów odparł: Nie widziałem, żeby zaglądali do notatek. Widziałem, że znaleźli jakieś książki.

Odniósł się także do artystycznych wystąpień Joanny Muchy. - W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają - stwierdził aktor.

Nie odpuścił sobie także krytyki Jarosława Kaczyńskiego. „Zatroskany” stwierdził, że się martwi o prezesa PiS. - Jemu się wydaje, że od niego wszystko zależy i on się tym mniemaniem upaja. Może mu się to w końcu znudzi. Ja się o niego trochę martwię. Bo im wyżej zajdzie, a jest on już bardzo wysoko… Na górze jest bardzo zimno i samotnie. Z góry się bardzo boleśnie opada - mówił. - Trzeba będzie go chyba kiedyś wziąć z obronę, bo będzie mu kiedyś bardzo smutno i przykro - dodał.

Ale zaraz cała troska aktora zniknęła i postanowił zaatakować nie tylko prezesa, ale całe PiS. Nie mogę mówić o PiS-ie bo ta partia nie istnieje. Istnieje tylko prezes, reszta to takie żołnierzyki, potakiwacze, robią wszystko, co ten pojedynczy polityk im narzuca. Póki się on nie zmęczy, będzie to wszystko trwało - stwierdził.

W jego ocenie od ponad roku „każdy dzień spycha nasz kraj w dół”. Wyraził nadzieję, że w końcu nadejdzie przesilenie.

Na wstępie rozmowy tłumaczył się, dlaczego zerwał próby z Anną Chodakowską. Przekonywał, że nie doszło do tego z powodu różnic poglądów, po czym sam sobie zaprzeczył.

To nie dlatego, że różnimy się w naszych ocenach, tego co się w kraju dzieje. Spektaklu nie będzie i bardzo żałuje, bo Ania jest fantastyczną aktorką i znalazła fantastyczny tekst, fantastycznego reżysera. Ale w pewnym momencie podczas próby… to jest cudowny okres, gdzie się spotykają ludzie o różnych wrażliwościach i dzielimy się tym, co się przeżyliśmy wczoraj. Nie można mówić też i o polityce, ponieważ każdego dnia dzieje się coraz gwałtowniej w naszym kraju. Jeśli nie można zająć stanowiska lub budzi to gwałtowne reakcje to przestaje być przyjemność próbowani - powiedział.

Przyznał, że doszło do sporu między nim a aktorką. - Uważałem, że w takiej atmosferze ciężko będzie pracować – stwierdził. O co poszło? Okazało się, że Olbrychski nie był w stanie zaakceptować poglądów Anny Chodakowskiej na temat katastrofy smoleńskiej. - Skoro się dowiedziałem, że Ania wierzy w to, że na płycie pod Smoleńskiem żołnierze rosyjscy dobijali jeszcze żywych ludzi i zobaczyłem, że mówi to poważnie, to uznałem, że przekracza to moje możliwości profesjonalisty - przyznał.

[fot. youtube.com]

Tvn24/lap/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook