Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to nowy X-Men? Nie, to Ewa Kopacz

03.06.2016

Ea Kopacz wezwała na Facebooku do „obrony wolności”. Bardziej niż histeryczny apel uwagę przykuwają jednak wizerunkowe błędy byłej premier, na które zwracają uwagę internauci.

W opublikowanym spocie Kopacz sprawia wrażenie, jakby czytała z kartki, a na dodatek została tak ustawiona na tle stoczniowych krzyży, że w efekcie nad jej głową widzimy coś na kształt rogów. Na liczne błędy i całkowity brak przygotowania Ewy Kopacz do wystąpienia w filmie zwraca uwagę politolog dr Wojciech Jabłoński. Była premier zerka w jeden punkt – tak jakby miała problemy z wyrecytowaniem z pamięci swojej niedługiej odezwy. 

Czyżby spontaniczność tego wystąpienia szła w parze ze szczerością wypowiadanych zdań? Kompromitująca jest również jakość nagrania."Ucięto w nim charakterystyczne stoczniowe krzyże i efekt jest taki, że nad głową Ewy Kopacz widzimy rogi"– zauważa dr Jabłoński w rozmowie z „Faktem”. Wideo-odezwę Ewy Kopacz podsumowuje krótko – jako „estetyczną klapę”. "Widzimy grę o to, kto będzie na pierwszym planie. Czy będzie to samotny Schetyna z plakatów, czy Ewa Kopacz w Gdańsku z rogami ze stoczniowych krzyży. Chyba ani jedna, ani druga postać. Estetycznie ten filmik to klapa" 

Na spot błyskawicznie zareagowali internauci. Do oglądania wideo Ewy Kopacz zachęcał publicysta Rafał Ziemkiewicz, który spot uważa za "naprawdę śmieszny". Internauci nie pozostawili suchej nitki na Kopacz za wszystkie błędy jakich dopuściła się podczas swojej krótkiej przemowy. Jedna z internautek pisze: "żenująco śmieszny, treść nijaka a wykonanie? panika, gdy trzeba było przeczytać kolejne zdanie do wygłoszenia". Pojawiły się również rady na przyszłość: "No, "dobre", a planszę do czytania z tekstem mogli jej postawić na wprost, z dziurą na obiektyw... może by było prawdziwiej". Byli też tacy, którzy próbowali zrozumieć i wytłumaczyć pomyłki Ewy Kopacz: "mam wrażenie ze kartka oddala sie i Pani Ewa ma coraz mniejsze literki;)". Przy okazji tego wideo pojawiły się również pytania o nowego X-Mena...

Najlepiej jednak jest doświadczyć tego niesamowitego kina akcji samemu. Wideo można obejrzeć na Facebooku Ewy Kopacz.

kk

[fot. Facebook]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook