Jedynie prawda jest ciekawa


Nowojorczycy nie chcą dorożek

07.11.2011

Burmistrz Michael Bloomberg twierdzi, że zgoda na takie żądania oznaczałaby zapewne śmierć wielu koni

Apele o wyeliminowanie z krajobrazu miasta popularnych dorożek pojawiły się znów z większym nasileniem w następstwie incydentów, do których doszło w Nowym Jorku w ciągu niecałych dwóch tygodni. W piątek na Manhattanie przewrócił się koń ciągnący dorożkę. Niespełna dwa tygodnie wcześniej, w niedzielę,
podczas pracy koń padł martwy koło Central Parku.

Bloomberg należy do obrońców dorożek. Jego zdaniem jest to "coś, co stanowi część dziedzictwa Nowego Jorku i co kochają turyści". Większość koni "prawdopodobnie nie żyłaby, gdyby nie miała pracy" - przekonuje. Zarazem ocenia, że nie ma dowodów na nadużycia popełniane przez dorożkarzy. Zapewnia też, że władzom miasta zależy, by zwierzęta były traktowane "dobrze i humanitarnie".

Według dyrektorki organizacji Friends of Animals (Przyjaciele zwierząt) Edity Birnkrant, obecność konnych dorożek w takich ruchliwych metropoliach, jak Nowy Jork, stanowi jednak nadużycie. - Burmistrz musi zdjąć klapki z oczu - oświadczyła Birnkrant.

Jej organizacja uważa, że władze miejskie w ogóle nie powinny zgadzać się na przebywanie koni w zurbanizowanym środowisku. - Burmistrz musi się obudzić, konie tam umierają - podkreśliła
Birnkrant.

Organizacja wezwała władze Nowego Jorku do gruntownej analizy warunków, w jakich pracują dorożki. Według niej władze powinny wprowadzić wymóg poddawania wszystkich koni badaniom weterynaryjnym zgodnie z wytycznymi Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt.

Los zwierząt niepokoi także innych aktywistów. Z protestem wystąpiła Carly Knudson, przedstawicielka organizacji New Yorkers for Clean and Livable Safe Streets (Nowojorczycy za czystymi i nadającymi się do życia, bezpiecznymi ulicami). - Jest to kolejny przykład potwierdzający, że konie nie należą do ulic Nowego Jorku - argumentowała.

PAP
fot.sxc.hu

Warto poczytać

 1. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 2. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

 8. 1270rekaasww 13.07.2018

  Uczeń z Polski zrobił swojej nauczycielce sztuczną rękę

  To nie scenariusz amerykańskiego serialu o młodych, ambitnych uczniach „high school”, a historia, która wydarzyła się w zwykłym polskim podwarszawskim Milanówku. Uczniowie tamtejszego gimnazjum po lekcjach stworzyli swojej niepełnosprawnej nauczycielce sztuczną rękę!

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook