Jedynie prawda jest ciekawa


Nowa ramówka Telewizji Republika

09.10.2017
republika
Nowa ramówka Telewizji Republika

"TweetUp Republika", "Gry tajnych służb", "Oddaję państwu głos" oraz "Nie o to pytałem" - to nowości w jesiennej ramówce Telewizji Republika. Stacja zapowiedziała również poszerzenie pasma wieczornego. Nowa ramówka startuje w poniedziałek.

"Dzisiaj Republika to nie jeden program, jeden kanał, ale bardzo wiele możliwości transmisji. Republika jest taka, jaka była jeżeli chodzi o kręgosłup, wzór ideowy, o to czym chcieliśmy być, choć rzeczywistość się zmieniła - mam nadzieję, że na lepsze. Dzisiaj chcemy się pokazać jako nowoczesna, pełna pomysłów, młoda, ambitna stacja, która chce zająć większy obszar na rynku" - powiedział w poniedziałek redaktor Tomasz Sakiewicz podczas konferencji prasowej.

Jedną z jesiennych nowości w ramówce stacji będzie program "TweetUP Republika". "To pierwszy w Polsce program, w którym internauci za pomocą hasztagu #TweetUpRepublika będą zadawali pytania gościom zgromadzonym w studiu - politykom, artystom, a także bohaterom życia publicznego" - wyjaśniła z-ca redaktora naczelnego Magda Piejko. Premiera odbędzie się 16 października. Program poprowadzą: Emilia Pobłocka, Łukasz Jankowski (Radio Wnet).

Kolejna nowość to "Gry tajnych służb", czyli cykl reportaży redaktor Doroty Kani. Będzie to seria filmów dokumentalnych dotyczących zagadkowych śmierci związanych z największymi aferami w Polsce po 1989 roku. Jak zaznaczyła Piejko, program dotyczyć będzie "spraw, które interesują najbardziej, także naszych konserwatywnych widzów".

"Nie o to pytałem" to nowy program skierowany do młodych widzów, którzy słuchają hip-hopu. "Dajemy im głos, otwieramy się na nowego odbiorcę. Gościem pierwszego odcinka będzie Popek, który cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród gimnazjalistów" - mówiła Piejko. Program poprowadzi Bartosz Boruciak.

Kolejną nowością będzie program Karola Plewy pt. "Oddaje państwu głos", skierowany do starszych odbiorców, przyzwyczajonych do tradycyjnej formy zadawania pytań. Każdy z widzów będzie mógł zadzwonić i podzielić się swoim zdaniem na temat bieżących wydarzeń.

W połowie listopada zostaną wprowadzone kolejne nowości. Wśród nich: program Piotra Goćka "Analfabet III RP", w którym prowadzący "z przymrużeniem oka" komentować będzie rzeczywistość sięgając do historii III RP. W programie weźmie udział także zaproszony gość.

"Republika Sztuki" autorstwa Marcina Bąka to cykl rozmów z prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków, doktorem Januszem Janowskim o historii sztuki, podczas których będą "obalane utarte mity związane z lewicową teorią sztuki współczesnej, między innymi o tym, że obiegowym powiedzeniem, że sztuka to kwestia gustu".

Program realizowany we współpracy z największymi muzeami w Warszawie to "Studia" - ukazujący "prawdziwą twarz kościoła". Dominika Dembińska i Stefan Czerniecki porozmawiają z gwiazdami kojarzonymi z wartościami chrześcijańskimi.

W ramówce pozostanie powstający przy współudziale widzów telefonujących do studia program "Major Krysztopa". Jego prowadzący Waldemar Fydrych i rysownik Cezary Krysztopa będą komentować najważniejsze wydarzeń polityczno-społeczne (środy 21:40).

Programy, które również będą kontynuowane, to m.in. "Geopolityczny tygiel" prowadzony przez Jerzego Targalskiego, który odpowiada na interesujące telewidzów i internautów pytania dotyczące polityki zagranicznej (piątek 20:40); "Pod przykryciem", w którym Marcin Bąk rozmawia z posłanką PiS Joanną Lichocką na temat bieżącej sytuacji politycznej (piątek 20:00); "Fakty 10/04/2010", który dotyczyć będzie prac naukowców z komisji powołanej do ponownego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej (wtorek 20:20).

W paśmie wieczornym stacji znajdzie się program pt. "Z Wiejskiej na gorąco" (18:30). "Nasze reporterki sejmowe Aleksandra Zarzycka i Magdalena Bałkowiec będą prowadziły krótkie, redagowane rozmowy z politycznymi bohaterami dnia" - mówił z-ca redaktora naczelnego Ryszard Gromadzki.

O godzinie 18:45 będzie się rozpoczynał główny serwis informacyjny "Dzisiaj". W jego trakcie odbędzie się rozmowa z zaproszonym gościem. Po nim odbędzie się serwis informacji ze świata "Republika zza granicy" (19:30). W paśmie wieczornym przewidziano także takie programy jak: "Gość wieczoru" (20:00), "Pytanie do..." (20:30), "Publicyści w wieczorze Telewizji Republika" (20:40) oraz "W punkt" (21:00).

W jesiennej ramówce Telewizji Republika program "Polska na dzień dobry" pojawi się w nowej odsłonie. "Będzie więcej gości, a program będziemy kończyć kalendarzem historycznym" - zapowiedziała Dorota Kania.

W każdy piątek Rafał Ziemkiewicz będzie komentował wydarzenia mijającego tygodnia w programie "Tydzień wg. Ziemkiewicza", natomiast autorski program Ewy Stankiewicz pt. "Otwartym tekstem" będzie emitowany w nowej porze - w każdy czwartek o godz. 21.30.

Członek rady nadzorczej TV Republika Radosław Dobrzyński podkreślił, że wprowadzenie nowej jesiennej ramówki ma na celu "powiększenie zasięgu dziennego". "Dzisiaj, zależnie od dnia tygodnia wskaźnik ten waha się pomiędzy 250-500 tys. widzów. Chcielibyśmy w ciągu 12 miesięcy, aby ten zasięg wzrósł od 800 tys do miliona widzów dziennie" - dodał Dobrzyński.

 

(PAP) autor: Marek Sławiński edytor: Agata Zbieg

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook