Jedynie prawda jest ciekawa


Na Święta - zdrowia i radości oraz szczęśliwego Nowego Roku!

20.12.2017
Mikolaj
Na Święta - zdrowia i radości oraz szczęśliwego Nowego Roku!

9 grudnia 2017 w Stajni „Lubiczówka” w Koleczkowie odbyła się doroczna wigilia Dzieci, Młodzieży, Rodzin, Terapeutów, Przyjaciół Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”.

"Święta Bożego Narodzenia to w każdym domu szczególny czas. Również dla naszych Podopiecznych to najpiękniejszy i najbardziej wyczekiwany dzień w roku. Cały rok ciężkiej pracy, codziennej żmudnej rehabilitacji, często operacji, zabiegów …wszystko w tym dniu ma swój piękny przystanek" - mówiła Elżbieta Biernacka, Prezes Stowarzyszenia "Dlaczego NIE".


"Nie ustajemy w wysiłkach, by sprawić, aby ten Dzień był wyjątkowy. W tym roku zapragnęliśmy, aby nasze Dzieci mogły odtworzyć Boże Narodzenie w stajence razem ze zwierzętami, siankiem… 

Dzięki wsparciu Cudownych Aniołów to się udało. Z całego serca dziękujemy Fundacji im. Franciszka Stefczyka, że pomogła nam rozjaśnić blask twarzy naszych podopiecznych. W naszym spotkaniu uczestniczyło ponad 130 osób. Bez pomocy i wsparcia Państwa Fundacji nie mielibyśmy szansy zobaczyć tych wzruszeń i radości. 

Najpierw w stajence nasi podopieczni odtworzyli sceny ze stajni Betlejemskiej. Jasełka w wykonaniu 40 aktorów, 10 muzyków zrobiły na Wszystkich ogromne wrażenie. Po życzeniach, błogosławieństwie i podzieleniu się opłatkiem udaliśmy się do Karczmy Lubiczówka gdzie na Wszystkich czekał przepyszny poczęstunek. Po uczcie kulinarnej przyszedł czas na pojawienie się najbardziej wyczekiwanego Gościa. Nasz Święty Mikołaj jak co roku miał nie lada zadanie aby sprostać marzeniom Dzieci. Buzie pełne uśmiechów i zeszklone oczy rodziców i opiekunów to najpiękniejszy dowód na to, że wszystko się udało!!!!" 


Za pomalowanie na twarzach naszych Dzieci Uśmiechów z Całego Serca Dziękujemy!

Życząc Fundacji im. Fr. Stefczyka oraz Państwa rodzinom Błogosławionych Świąt


 Życzyła Elżbieta Biernacka – Prezes Stowarzyszenia Dlaczego NIE

Warto poczytać

 1. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 2. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

 8. 1270rekaasww 13.07.2018

  Uczeń z Polski zrobił swojej nauczycielce sztuczną rękę

  To nie scenariusz amerykańskiego serialu o młodych, ambitnych uczniach „high school”, a historia, która wydarzyła się w zwykłym polskim podwarszawskim Milanówku. Uczniowie tamtejszego gimnazjum po lekcjach stworzyli swojej niepełnosprawnej nauczycielce sztuczną rękę!

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook