Jedynie prawda jest ciekawa


Miłośnicy tabletów zacierają ręce

29.09.2011

najmłodsze dziecko Amazon, Kindle Fire, w sprzedaży pojawi się 15 listopada i w USA będzie kosztował 199 dol. Tablet posiada 7-calowy kolorowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor, łączność WiFi, 8 GB pamięci wewnętrznej i jest wyposażony w system operacyjny Android Google’a.

Kindle Fire ma ważyć mniej niż 0,5 kilograma (dokładnie 0,41 kg). Tak mała waga jest zaskakująca. Nie ma za to kamery, jak wiele innych tabletów, w tym ostatni iPad.

Prezentując nowość założyciel Amazona i dyrektor wykonawczy Jeff Bezos powiedział, że Kindle Fire będzie wyposażony w nową przeglądarkę internetową nazwaną Amazon Silk.

Według analityków tablet Amazona – pośród innych konkurentów iPada – może stanowić najpoważniejsze wyzwanie dla produktu Apple’a na szybko rosnącym rynku komputerów dotykowych. „Bardziej niż jakikolwiek inny wprowadzony w ostatnim czasie na rynek tablet, produkt Amazona ma szanse wstrząsnąć rynkiem” – powiedział AFP Carmi Levy, niezależny ekspert z dziedziny technologii. Analitycy firmy Forrester przewidują, że Amazon tylko w czwartym kwartale br. sprzeda od 3 do 5 mln Kindle Fire.

Firma z siedzibą w Seattle liczy, że klienci Kindle Fire będą masowo korzystać ze sklepów internetowych Amazona, które oferują książki, muzykę, filmy oraz gry komputerowe. Jeff Bezos oświadczył, że nabywcy Kindle Fire otrzymają dostęp do ponad 11.000 filmów i programów telewizyjnych oraz ponad 17 milionów utworów muzycznych.

RoJ

[fot. Amazon.com]

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook