Jedynie prawda jest ciekawa


Mamy podium! Piotr Żyła brązowym medalistą!

03.03.2017

Piotr Żyła zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skokach narciarskich na dużej skoczni, które odbyły się w Lahti. Wygrał Stefan Kraft, a srebro przypadło Andreasowi Wellingerowi.

Potr Żyła, skoczek narciarski słynący z barwnych wypowiedzi, po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw świata na dużym obiekcie w Lahti ze wzruszenia praktycznie nie był w stanie mówić. "Nic nie pamiętam" - odparł na prośbę o opisanie przebiegu konkursu. 

"Skoncentrowałem się na tym, co mam robić i w sumie chyba udało się to zrobić" - dodał po chwili. 

Żyła do stanowisk dziennikarzy prasowych dotarł blisko godzinę po zakończeniu rywalizacji. Wciąż jednak emocji w nim było tak wiele, że wydawał się nie zdawać sobie sprawy z tego, co się wokół niego dzieje. 

Przed drugim mistrzowskim konkursem trener kadry Stefan Horngacher nakazał Żyle wymianę zniszczonych butów. Skoczek zapytany o tę sytuacje wydusił tylko: "Buty dobre, dobre buty". 

Po kilku minutach spotkanie Żyły z dziennikarzami przerwał ostatecznie Adam Małysz, pełniący obecnie funkcję dyrektora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN. "Proponuję, żebyście dali mu trochę odpocząć" - powiedział. 

Urodzony w Cieszynie Żyła wcześniej w tym sezonie zajął drugie miejsce, za Kamilem Stochem, w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. W mistrzostwach świata na podium stawał dwukrotnie - na najniższym stopniu z kolegami z drużyny we włoskim Val di Fiemme w 2013 roku i w szwedzkim Falun dwa lata później. W Pucharze Świata Żyła trzykrotnie kończył zawody w czołowej trójce. 

Zwyciężył raz - 17 marca 2013 w Oslo, kiedy triumf podzielił z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem. 

W czwartek zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który był najlepszy również na mniejszym obiekcie. Srebrny medal wywalczył ponownie Niemiec Andreas Wellinger.

wkt/PAP

[fot. PAP/EPA/PEKKA SIPOLA]

25.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook