Jedynie prawda jest ciekawa


Majewski: Proces Durczoka pełen niejasności

10.05.2016

"Odrzucono wszystkie wnioski dowodowe zgłoszone przez naszą stronę. Przesłuchano za to wszystkich świadków zgłoszonych przez Kamila Durczoka." - pisze były dziennikarz "Wprost" Michał Majewski.

"Warto napisać kilka słów na temat procesu w pierwszej instancji. Jego przebieg był zadziwiający. Proszę sobie wyobrazić, że odrzucono wszystkie wnioski dowodowe zgłoszone przez naszą stronę. Nie przesłuchano biznesmena, jego małżonki, najemczyni mieszkania, policjantów. Nikogo z nich. Sąd nie zgodził się nawet, by do akt sprawy dołączyć rozmowę, którą odbyliśmy z Durczokiem, zbierając materiał do tekstu. Przesłuchano za to wszystkich świadków zgłoszonych przez Kamila Durczoka.” - napisał były dziennikarz "Wprost" Michał Majewski, który skomentował wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie.

Dziennikarze tygodnika „Wprost” wyrokiem sądu muszą przeprosić Durczoka. Szefowi „Faktów” TVN tygodnik będzie musiał zapłacić 500 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok Sądu Najwyższego skomentował były dziennikarz „Wprost” Michał Majewski. Jak zauważył Majewski, wyrok "nie dotyczy kwestii związanych z molestowaniem oraz nagannymi zachowaniami, których dopuszczał się Kamil Durczok, pracując w stacji TVN".

"Dziś zapadł wyrok w pierwszej instancji nie w kwestii materiałów o molestowaniu i mobbingu, lecz w tzw. sprawie mieszkaniowej.” - napisał dziennikarz.

Majewski przyznał również, dlaczego zainteresował się wówczas tą historią. 

"Oto szef jednego z najważniejszych dzienników w kraju wplątuje się w niebywałą wprost kabałę. Barykaduje się za drzwiami cudzego mieszkania, szarpie się z jego właścicielem i próbuje zbiec. W lokalu są torebki z resztkami białego proszku i akcesoria do brania twardych narkotyków, roztrzaskany sprzęt elektroniczny. Policja nie interweniuje, bo działa tu jakaś magia nazwiska." – czytamy.

kk/Telewizja Trwam

[fot. Fratria]

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook