Jedynie prawda jest ciekawa


List do św. Mikołaja pomaga potrzebującym dzieciom

06.12.2014

Na stronie Fundacji Dzieci Niczyje można zamówić list od św. Mikołaja i sprawić niespodziankę swojemu dziecku. List przyjdzie tradycyjną pocztą, będzie do niego zaadresowany i spersonalizowany. Dla fundacji to sposób na pozyskanie środków na działalność.

List można zamawiać do 16 grudnia - tylko przez internet. Został przygotowany w trzech opcjach - dla maluchów, dzieci starszych, a także całkiem dużych, nawet dla osób dorosłych. Jego treść to świąteczna opowieść, personalizowana pod kątem imienia dziecka, jego wieku, osiągnięć, zainteresowań, imion przyjaciół czy rodzeństwa.

List dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą, w świątecznej kopercie. Warunkiem realizacji zamówienia jest wypełnienie odpowiedniego formularza i przekazanie symbolicznej darowizny na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje, sugerowana minimalna kwota to 12 zł.

"List od Mikołaja to świetna okazja, żeby dodać świętom nieco magii i sprawić, że dziecko poczuje się wyjątkowo. Dla fundacji to także sposób na zbiórkę funduszy na prowadzenie działa pomocowych dla dzieci, które nie mają tyle szczęścia" - powiedziała PAP prezeska Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) Monika Sajkowska.

"Akcję przeprowadzamy po raz pierwszy. Bardzo chcieliśmy ją zrobić, by zbierać środki na nasze cele, a jednocześnie zaoferować naszym darczyńcom coś atrakcyjnego. Chcieliśmy pokazać dzieciom magię tradycyjnego przekazu, by poczuły jak to jest, gdy dostaje się list napisany konkretnie do nich. Wydawało nam się, że taki list może być sposobem na podarowanie czegoś, co nie jest dziś tak łatwo dostępne, co można np. schować do skrzyneczki i po latach wracać" - wyjaśniła Marta Skierkowska z FDN.

Jak dodała, do tej pory zamówiono ponad 200 listów, proszą o nie głównie rodzice i dziadkowie. Zgłoszenia napływają nadal, z całej Polski. "Będziemy je przyjmować tylko do 16 grudnia, by na sto procent doszły do odbiorców przed świętami" - zapewniła Skierkowska.

Są trzy wzory listu, dwa rodzaje grafiki; wyboru dokonuje się przez formularz na stronie internetowej fundacji. Zamawiający od razu, przez podgląd strony, widzi kształt listu, jaki później trafi do dziecka.

Środki, które FDN otrzyma dzięki akcji, będą przeznaczone m.in. na działanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży oraz pomoc terapeutyczną dla dzieci krzywdzonych.

Fundacja Dzieci Niczyje istnieje od 1991 r., jest organizacją pozarządową, której celem jest ochrona dzieci oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. Prowadzony przez nią telefon zaufania 116 111 działa codziennie od godz. 12 do godz. 20. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej fundacji: www.fdn.pl.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 2. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

 8. 1270rekaasww 13.07.2018

  Uczeń z Polski zrobił swojej nauczycielce sztuczną rękę

  To nie scenariusz amerykańskiego serialu o młodych, ambitnych uczniach „high school”, a historia, która wydarzyła się w zwykłym polskim podwarszawskim Milanówku. Uczniowie tamtejszego gimnazjum po lekcjach stworzyli swojej niepełnosprawnej nauczycielce sztuczną rękę!

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook