Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz o aborcji: Trzeba wiedzieć komu się dawało

05.10.2016

"Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem".

„Zagłosowałem osobiście za odrzuceniem tak projektu liberalizującego ustawę antyaborcyjna, jak i projektu zaostrzającego…” —mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM.

„To jest kwestia zasadnicza: dla mnie w momencie połączenia się plemnika i komórki jajowej mamy do czynienia z życiem. Więc jeżeli ktoś mi mówi: „Możemy zabijać bez ograniczeń do trzeciego miesiąca zarodki i płody” no to już samo w sobie, wie pan…” — podkreślał polityk.

Kukiz komentował też protesty Polek przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Dziwi się kobietom domagającym się liberalizacji ustawy aborcyjnej.

„Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało” —powiedział Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM.

Wyrwało się. Politykowi jednak pewne sformowania nie przystoją.

„Bezwarunkowa, proszę pana, możliwość usunięcia dziecka, które zostało poczęte, to jest po prostu nieetyczne, więc nie mogę zagłosować, nie mogę pchać dalej nieetycznego projektu” —mówił.

Mly/wPolityce.pl

fot. [wPolityce.pl]

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook