Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz apeluje o pomoc matkom niepełnosprawnych dzieci

11.10.2016

Paweł Kukiz zwraca uwagę na problem kobiet, które samotnie wychowują dzieci niepełnosprawne. Lider Kukiz‘15 zaapelował do polityków, by zamiast awanturować się wokół aborcji, zajęli się problemem dzieci, które już są wśród nas. Matki dzieci niepełnosprawnych walczą o zwiększenie świadczeń opiekuńczych.

|W cieniu tej ustawy żyją dzieci, które już się urodziły. Dzieci z poważnymi wadami, które często wymagają 24-godzinnej opieki. Kobiety często zostają z tym problemem same, bo tatusiowie odwracają się od tych rodzin i idą w drugą stronę. Często trudno ściągnąć z nich alimenty" -  powiedział Kukiz podczas konferencji w Sejmie.

"Kobiecie zostaje ok. 1000-1300 zł, za które musi przeżyć razem z dzieckiem. Do tego dochodzi problem, że kobieta musi porzucić pracę. Co się dzieje w chwili, gdy takie dziecko umiera? Zostaje 60-letnia kobieta bez ciągłości pracy, bez emerytury, bez grosza w kieszeni" -  przypomniał lider Kukiz‘15.

Kukiz zaapelował do polityków, by zwrócili szczególną uwagę na ten problem. "Apeluję do wszystkich opcji politycznych, byśmy zajęli się w pierwszej kolejności, zanim rozpoczniemy brutalne spory, zajęli się tymi dziećmi, które się urodziły oraz rodzinami, które się nimi opiekuję" – mówił Kukiz.

Skierował swoje słowa też do mediów:"Bardzo proszę media, by nie potraktowały tej sprawy marginalnie, by chociaż choć trochę z tej konferencji ujrzało światło dzienne" – powiedział. Podczas konferencji prasowej w Sejmie, matki apelowały o zwiększenie świadczeń na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

"Gdyby matki zrezygnowały ze swojego dziecka, to koszta utrzymania takiej osoby są o wiele wyższe. To jest już przykład jak działa państwo. Chce powiedzieć, że tak jak dla mnie perfidią jest dla mnie domaganie się usuwania zdrowego, żywego dziecka do trzeciego miesiąca w brzuszku matki, tak samo perfidnym jest żądanie zaostrzenia ustawy aborcyjnej w sytuacji, gdy dzieci już narodzone żyją w dramatycznej sytuacji związanej z pieniędzmi i z brakiem praw emerytalnych. Jeżeli rozmawiamy o emeryturach, to powinniśmy się zastanowić nad emeryturami dla kobiet, które przez tyle lat odciążają państwo od opieki na niepełnosprawnymi dziećmi" – mówił Paweł Kukiz.

kk/PAP

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook