Jedynie prawda jest ciekawa


Książę William krytykowany za polowanie w Hiszpanii

09.02.2014

Książę William, drugi w sukcesji do brytyjskiego tronu, znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak przededniu inauguracji organizacji charytatywnej propagującej ochronę słoni i nosorożców wraz z bratem zapolował w Hiszpanii na dzika i jelenia.

O wyjeździe księcia na polowanie napisał tabloid "The Sun", cytując krytyczne opinie organizacji zajmujących się ochroną przyrody i dzikich zwierząt.

Wprawdzie dziki i jelenie nie są pod ochroną i hiszpańskie prawo nie zakazuje polowań na nie, ale organizacje chroniące faunę krytykują wnuka Elżbiety II za to, że wybrał tak niefortunny moment na łowy. Nie brak głosów, że jest to dla niego PR-owska katastrofa.

W niedzielę książę William i jego ojciec - książę Karol ogłoszą nagranie wideo "Wspólnie ratujmy dzikie gatunki". Następnie w najbliższych dniach wystąpią w Londynie na międzynarodowej konferencji inaugurując działalność organizacji Tusk Trust, stawiającej sobie za cel ukrócenie nielegalnego handlu kością słoniową i rogami nosorożca.

Organizację tę wnuk Elżbiety II będzie promował w najbliższych dniach m.in. w Towarzystwie Zoologicznym i Muzeum Przyrody.

Od ponad roku książę William przewodniczy organizacji United for Wildlife, zrzeszającej siedem organizacji zajmujących się ochroną dzikich gatunków zwierząt i walką z kłusownictwem. Współpraca z Tusk Trust i United for Wildlife ma być dla księcia swego rodzaju platformą publicznej działalności w słusznej sprawie na długie lata, ponieważ musi się on liczyć z długim okresem oczekiwania na tron.

W Hiszpanii książę William polował na terenie posiadłości La Garganta w pobliżu Sewilli o powierzchni 37 tys. hektarów należącej do księcia Westminsteru Geralda Grosvenora, trzeciego na liście najbogatszych Brytyjczyków.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook