Jedynie prawda jest ciekawa


Książę Karol prezenterem pogody

11.05.2012

Następca brytyjskiego tronu książę Karol zaskoczył w czwartek widzów szkockiej BBC, pojawiając się na wizji na tle mapy frontów atmosferycznych, aby przedstawić prognozę pogody.

Książę Karol i jego żona odwiedzili siedzibę BBC w Glasgow, aby uczcić 60. rocznicę powstania publicznej TV w Szkocji. Skorzystał z okazji, aby wystąpić w charakterze pogodynki.

Prowadząca dziennik telewizyjny Sally Magnusson na jego zakończenie powiedziała, że ma dziś przyjemność zaprezentować nowego członka redakcji informacji meteorologicznej i ustąpiła miejsca przed kamerą, zapraszając: "A teraz Jego Wysokość..."

Następca tronu niemal bez cienia tremy wcielił się w rolę prezentera pogody i wskazując na mapę zapowiedział "chłody, deszcze i wiatr, przy temperaturze ośmiu stopni".

"Na Zachodzie deszcze będą bardziej intensywne... Dzięki Bogu - zażartował - nie czeka nas w tym tygodniu przedłużony weekend".

Mapa, która pojawiła się w tym momencie na ekranach, była bardzo szczególna, po pokazywała przede wszystkim rezydencje rodziny królewskiej w Szkocji: zamek w Mey, Dumfries House i ulubioną rezydencję księcia Karola, Balmoral.

Następca tronu, który czytał z niewidocznego dla telewidzów telepromptera, z którego zwykle korzystają prezenterzy telewizyjni, zapowiedział też "możliwe podmuchy wichru nad Balmoral". Gdy tylko przeczytał to ostatnie zdanie, zareagował spontanicznie: "Kto, u diabła, to napisał!?".

Potem swych sił w charakterze prezenterki pogody próbowała również małżonka następcy tronu, Camilla, która - jak piszą agencje - miała jednak większą tremę.

PAP
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 2. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 3. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 4. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 5. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 6. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 7. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

 8. 1270rekaasww 13.07.2018

  Uczeń z Polski zrobił swojej nauczycielce sztuczną rękę

  To nie scenariusz amerykańskiego serialu o młodych, ambitnych uczniach „high school”, a historia, która wydarzyła się w zwykłym polskim podwarszawskim Milanówku. Uczniowie tamtejszego gimnazjum po lekcjach stworzyli swojej niepełnosprawnej nauczycielce sztuczną rękę!

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook