Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin dementuje plotki o spotkaniu z Kadyrowem

23.08.2016

"W Czeczenii jest znacznie lepiej niż się mówi w polskiej i zachodnioeuropejskiej prasie, ale znacznie gorzej niż się mówi w rosyjskiej prasie" - mówił Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej dotyczącej wizyty w Czeczenii.

Kiedy prezes partii KORWiN udał się do Czeczenii media donosiły o jego spotkaniu z Ramzanem Kadyrowe. Polityk podczas konferencji spotkaniu jednak zaprzeczył. 

"Będąc w Moskwie (...) dowiedziałem się, że media donoszą, że byłem na spotkaniu z Ramzanem Kadyrowem, że strasznie się z tego cieszyłem, a z niezależnej.pl dowiedziałem się, że odbyło się nawet jakieś huczne przyjęcie (…) Myślę, że do tego spotkania nie doszło z tego powodu, że ja dość oględnie mówiłem, że istnieje możliwość, że pan Kadyrow miał coś wspólnego z morderstwem Borysa Niemcowa" - wyjaśniał Korwin.  

Europoseł mówił także o sytuacji w Czeczenii.

"W Czeczenii jest znacznie lepiej niż się mówi w polskiej i zachodnioeuropejskiej prasie, ale znacznie gorzej niż się mówi w rosyjskiej prasie. Bo według Rosjan w Czeczenii wszyscy opływają mlekiem i miodem i żyją o połowę lepiej niż w Federacji Rosyjskiej, co jest oczywiście przesadą. Tak żyją ci, którzy są obok pana Kadyrowa. Reszta Czeczenów dorabia w Rosji, w Berlinie, Brukseli czy w innych miejscach. W ten sposób sobie radzą i żyją rzeczywiście na przyzwoitym poziomie. To lud pracowity i zawzięty powiedział" - mówił. 

Kiedy polityk był w podróży, media obiegło zdjęcie, które przedstawia go leżącego na stole. Wielu skojarzyło to jednoznacznie. Wyobrażenia o „hucznym przyjęciu” zostały jednak rozwiane.

"Politycy wyłażą za skóry, by media się nimi zajęły - i nic. A mnie wystarczyło, że poopalałem się na stole w Czeczenii (na trawie się nie da - tam więcej kamieni, niż trawy) a już o mnie piszą. Zwolenników wersji o alkoholu rozczaruję: Czeczenia jest krajem muzułmańskim - i w barze w restauracji jest pięć rodzajów soków i trzy rodzaje wody... Do jedzenia, oczywiście, pięć rodzajów baraniny" - wyjaśniał Korwin.  

Europoseł odniósł się także o odradzającego się w Czeczeni islamu.  "Pan Kadyrow oparł odrodzenie Czeczenii na islamie. Przy pomocy żony namówił kobiety do noszenia islamskich strojów. To pięknie wygląda, ulica pełna kobiet w długich sukienkach, z długimi rękawami. Jest to autentyczna moda (…). W Polsce w kościołach, pomijając godziny mszy, są prawie wyłącznie starsze kobiety. Tam, poza godzinami mszy, przychodzą modlić się 30-letni mężczyźni. I to w całkiem sporej ilości. To pokazuje, że islam po prostu wygra"  - mówił.

kk/Facebook/Partia KORWiN

[fot. Partia KORWiN]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook