Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz wykorzystuje wnuczka w kampanii

17.10.2015

Premier Ewa Kopacz pojawiła się w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP razem z wnuczkiem Julkiem. „Wbrew temu, co niechętni mi obserwatorzy mówią, jestem bardzo decyzyjna. Musiałam tę trudną decyzję podjąć i bywa to tak: zastanawiam się – krócej/dłużej – kiedy podejmę tę decyzję to ona już obowiązuje” – mówiła między innymi o porzuceniu pracy lekarza.

Opowiadała również o swoim wnuczku. „Zauważyliście, że on nie mówi do mnie babciu, tylko papu? Nie wiem, tak się nauczył” – powiedziała. „To właśnie antidotum. Taka cudowna skarbnica energii. Wystarczy, że jestem z nim 2-3 godziny i ładuje akumulatory. Chodzimy na plac zabaw, choć to trudno nazwać zabawą. On biega, ja go gonię, niekiedy w szpilkach, więc to wygląda dość komicznie. Teraz już się nauczyłam, kiedy wychodzimy na spacer, to zakładam płaskie buty, adidasy i biegam za moim wnukiem. Jest bardzo energiczny”- opowiadała.

Kopacz mówiła też, że patrzy "w przyszłość z optymizmem" oraz stara się rozwiązywać problemy, zamiast je mnożyć. „Cieszę się każdym dniem, każdą chwilę spędzoną z Julkiem, z moją córką. Z nią często rozmawiam, nawet wtedy, kiedy jest na dyżurach, bo to nasze wspólne rozmowy. Ona jest lekarzem, mój zięć jest lekarzem. Oni obydwoje mówią: chyba Julek też będzie lekarzem. Chcę powiedzieć na koniec, że to najważniejszy facet w moim życiu” - dodała.

Mówiła też o tym, co zrobiłaby w dzień wolny. „Z moją skłonnością do porządkowania pomieszczeń, na pewno zabrałabym się za sprzątanie. Lubię przebywać w pomieszczeniach, w których wszystko ma swoje miejsce, ale to raczej skrzywienie zawodowe” - powiedziała i dodała, że jej najmocniejszą stroną nie jest gotowanie.

„Kobiety powinny bardzo mocno wchodzić w politykę. Wtedy język będzie inny. Kobiety łagodzą obyczaje. Bardziej starannie dobierają słowa, nawet w takich ostrych starciach. Są bardziej konsekwentne – mogę o tym powiedzieć z autopsji. Są dość uparte, jeśli chodzi o realizację tego, co sobie założą. Są pracowite” - skomentowała Kopacz dużo kandydatek w walce o fotel premiera.

lw, ryb, tvp2

Fot. [premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook