Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna edycja "Absolwenta w Transferowni"

09.04.2016

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny organizuje projekt dotyczący biznesu.

Uczestnicy drugiej edycji projektu "Absolwent w Transferowni" Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego będą się m.in. uczyć, jak rozwiązywać realne problemy w prowadzeniu biznesu. Chętni mogą się zgłaszać od 18 do 30 kwietnia.

Najlepsi uczestnicy mają szanse na stypendia i płatne staże oraz możliwość dalszej współpracy z firmą CEDC International, która jest partnerem przedsięwzięcia.

Projekt jest skierowany do studentów ostatnich lat studiów lub absolwentów kierunków takich jak: inżynieria produkcji, logistyka, zarządzanie, informatyka oraz kierunków do nich pokrewnych. Uczestnicy projektu będą rozwiązywać w grupach konkretne zadania przygotowane przez ekspertów, np. jak podnieść wydajność pracy czy obniżyć koszty produkcji czy też np. jak ulepszyć łańcuch dostaw czy sprawić, by opakowania produktów były łatwe do identyfikacji przez klienta.

Studenci będą też mieli możliwość skorzystania ze szkoleń z kreatywności, networkingu, zarządzania czasem czy nawet z wystąpień publicznych. Zdobycie tych wszystkich umiejętności ma im pomóc w rozwoju kariery zawodowej.

"O zwycięstwie zdecydują przede wszystkim innowacyjność, przewaga konkurencyjna, a także gotowość wypracowanego rozwiązania do wykorzystania komercyjnego" - poinformowała Julita Pytel z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Na laureatów czekają stypendia w wysokości 10 tys. zł, do wykorzystania na szkolenia, kursy lub studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje. Na najlepszych czekają też trzymiesięczne, płatne staże w Polmosie Białystok.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział 16 studentów. "Projekt +Absolwent w Transferowni+ cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy poprzedniej edycji są najbardziej zadowoleni z nagrody w postaci stypendium w wysokości 10 tys. zł, które mogli wykorzystać na rozwój osobisty. Taka kwota pozwoliła im na pokrycie kosztów uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach związanych z ich zainteresowaniami oraz pracą. Wielu z nich uczestniczyło w zagranicznych konferencjach oraz w stażach zawodowych" - powiedziała PAP dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego Anna Daszuta-Zalewska.

Dodała, że np. jedna z uczestniczek pierwszej edycji projektu odbyła dwumiesięczny staż w Departamencie Genetycznym w Erasmus Medical Center w Rotterdamie, gdzie badała "proces starzenia się ssaków i system zegara dobowego na modelu myszy". "Uczestniczy skorzystali także ze specjalistycznych szkoleń jak np. kursu programowania sterowników logicznych czy też lutowania gazowego" - dodała Daszuta-Zalewska.

Mly/PAP

fot. [arch.um.bialystok.pl]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook