Jedynie prawda jest ciekawa


Kijowski niewygodny dla KOD

04.04.2017

Magdalena Filiks w rozmowie z "Polska the Times" próbuje ratować wizerunek KOD. Bezskutecznie, bo trudno go posklejać. Ujawnienie nieprawidłowości, do których dochodziło w ostatnich miesiącach w KOD, w tym brak w sejfie organizacji pieniędzy ze zbiórek i protokołów oraz pojawienie się kolejnych faktur wystawionych przez przez firmę Mateusza Kijowskiego uważa za informacje nierzetelne.

-Właśnie rozmawiałam z naszym rzecznikiem na temat treści komunikatu, jaki chcemy w tej sprawie wystosować. Z tego, co zauważyłam, to są różne posklejane informacje, na pewno nie od członków zarządu, zasłyszane- twierdzi Filiks. Jej zdaniem to "rozdmuchana kwestia". -Po podsumowaniu wszystkich protokołów ze zbiórek robionych przez Mazowsze, a zebrano w sumie kilkaset tysięcy złotych, stwierdziliśmy, że brakuje osiem tysięcy złotych- próbuje ratować twarz szefowa szczecińskiego KOD. 

Na pytanie o kolejną fakturę Kijowskiego Filiks mówi o "kolejnej niedokładności". jej zdaniem nieprawidłowości wzięły się stąd, że "Komitet Społeczny i Stowarzyszenie, to dwa odrębne ciała". -Z tego drugiego opłacono dwie faktury – oświadczenie w tej sprawie wydał skarbnik Piotr Chabora, przyznając, że zrobił to bez wiedzy i informowania zarządu, a jedynie po konsultacji z Mateuszem Kijowskim. Przeprosił nas za to i złożył rezygnację z funkcji skarbnika. Nie mogliśmy mieć wiedzy o tych transakcjach, bo przez te wszystkie miesiące tylko dwie osoby miały dostęp do konta Stowarzyszenia – to właśnie panowie Kijowski i Chabora. Jeden generował faktury, a drugi, bez wiedzy zarządu mu je opłacił- stwierdziła działaczka KOD. 

W rozmowie z "Polska the Times" pada też sugestia, czy partie płaciły „pod stołem” Komitetowi za udostępnienie sceny podczas wieców. Filiks zasłania się jednak  niewiedzą. -Faktury, które firma wystawiła na Stowarzyszenie, zostały do końca rozliczone. Zakończyliśmy już współpracę i nie mam wiedzy na temat innych podmiotów, które z nią współpracowały. To nie było z nami konsultowane- uważa. -Były dwa marsze, w których PO partycypowała w kosztach. Ale nie rozliczała się w żaden sposób z nami- dodaje. 

Filiks przyznaje, że w KOD są poważne konflikty. -Wiele się dzieje wokół Komitetu, niedługo mamy wybory, mamy sprawę Mateusza Kijowskiego, są różne faktyczne wewnętrzne konflikty- podkreśliła działaczka KOD. Jej zdaniem ostanie wypowiedzi medialne Kijowskiego i jego działalność publicystyczna na Facebooku jest "daleko idącą nieodpowiedzialnością". - Tym bardziej, że za każdym razem mówi co innego, wykorzystuje swoje stanowisko, by się bronić i budować poparcie. A ludzie są zdezorientowani, mają poczucie chaosu, w efekcie zamiast zajmować się tym, do czego KOD został powołany, zajmują się problemami Mateusza- mówi Filiks. 

Dodaje, że ma ogromny żal do swego lidera. -Za jego sprawą spada motywacja do działania, pojawiają się wątpliwości, ludzie są zniesmaczeni. I płaczą. Z emocji i nerwów- stwierdziła.

fot.[Fratria]

pc/"Polska the Times"

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook