Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński kpi z Edyty Herbuś

26.02.2015

"Brawo dla dziennikarza, który to opisał i dla bohaterki niezwykłego wydarzenia. Powoli wychodzę z szoku..."

Bogusław Kaczyński, znawca opery, trafił do szpitala. Wszystko przez... Edytę Herbuś, celebrytkę, która ostatnio pojawiła się w USA. W zaskakujący sposób tę wizytę opisał właśnie Kaczyński.

Herbuś w Nowym Jorku, towarzyszyła Mariuszowi Trelińskiemu, który wystawiał w słynnym Metropolitan Opera sztukę. Jeden z tabloidów napisał później, że polska celebrytka "zachwyciła Nowy Jork". To był szok dla Kaczyńskiego.

„W miniony czwartek miałem wrócić do domu, ale lekarze zdecydowali, że muszę jeszcze pozostać w klinice. Jak długo - nie wiem. Wyniki moich badań w niektórych punktach uległy pogorszeniu najprawdopodobniej na skutek szoku, jakiego doznałem po przeczytaniu wycinka prasowego, podarowanego mi przez jednego z pacjentów. Z tekstu dowiedziałem się, że "olśniewająca Edyta Herbuś na premierze sztuki Mariusza Trelińskiego ZACHWYCIŁA Nowy Jork" - napisał krytyk.

Kaczyński wskazuje, że „autor artykułu nie poinformował, co robiła na scenie podczas premiery Edyta Herbuś i z jakiego powodu porwała tak bardzo nowojorską publiczność”. „Pragnę podkreślić, że szok mój jest wielki nie z powodu pani Herbuś, której nie znam i nigdy nie widziałem na oczy. Wiem jedynie, że jest celebrytką. Dlaczego-tego już nie wiem” - zaznacza.

Kaczyński wyjaśnia, że zszokował go komentarz tabloidu. „Po lekturze tekstu zdenerwowałem się bardzo, gdyż jako częsty mieszkaniec Nowego Jorku od 46 lat w miarę dokładnie poznałem atmosferę i specyfikę metropolii, słusznie uważanej za stolicę świata. O ile wiem z historycznych badań Nowy Jork zachwycił się tylko jednym Polakiem - Ignacym Janem Paderewskim, zwanym "królem pianistów". Kiedy na początku lat czterdziestych przypłynął do Stanów Zjednoczonych, w porcie i na okolicznych ulicach zebrał się wielotysięczny tłum z polskimi i amerykańskimi chorągiewkami, który wiwatował na cześć wielkiego Polaka. Prezydent Stanów Zjednoczonych Franklin Delano Roosevelt w przemówieniu powitalnym nazwał Paderewskiego "współczesnym nieśmiertelnym". Taka sytuacja nie powtórzyła się niestety do czasu, aż ziemię amerykańską zaszczyciła swą obecnością pani Herbuś. Brawo dla dziennikarza, który to opisał i dla bohaterki tego niezwykłego wydarzenia. Powoli wychodzę z szoku i mam nadzieję na powrót do domu” - kończy zabawną historię Kaczyński.

Jak widać celebryci potrafią być groźni...

ez,Dziennik.pl
[Fot. Piotr Drabik/Wikipedia.org na lic. CC BY 2.0]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook