Jedynie prawda jest ciekawa


Google wprowadzi swoje cybergogle

22.02.2012

Jeszcze w tym roku Google zamierza wprowadzić na rynek komputerowe okulary umożliwiające projekcję informacji z internetu - ujawnił w środę "New York Times".

Okulary będą miały niewielki wyświetlacz przeziernikowy (head-up display), nawigację satelitarną i czujniki ruchu, umożliwiające sterowanie urządzeniem. Całością będzie zawiadywał system operacyjny Android - pisze nowojorski dziennik.

Wbudowana kamera będzie zbierała informacje o okolicy i przekazywała je do serwerów Google'a. Tam dane z kamery mają być wzbogacane o dodatkowe informacje i przesyłane do użytkownika. Może to być np. opis budynku, wykaz znajdujących się w nim instytucji, ale także informacja o znajdujących się w pobliżu przyjaciołach. Cena tego urządzenia ma być porównywalna z ceną smartfona.

Google zakłada podobno, że jego komputerowe okulary nie będą przeznaczone do noszenia na stałe. Użytkownik będzie je zakładał w miarę potrzeby.

O takich okularach Google'a spekuluje się od kilku miesięcy. Podobno są opracowywane w supertajnym laboratorium Google X, w którym realizowane są także inne futurystyczne projekty internetowego giganta.

PAP

[fot. sxc.hu]
26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook