Jedynie prawda jest ciekawa


Crusie odejdzie od scjentologów?

04.07.2015

Wiele hollywoodzkich gwiazd dało się złapać w macki tej niebezpiecznej sekty. Niewielu udało się z niej odejść. Amerykańskie plotkarskie media podają, że ikona „religii” wymyślonej przez pisarza s-fi L.R Hubbarda może porzucić „kościół” ze względu na swoja córkę.

To byłby ogromny cios dla wpływowej w Hollywood sekty, którą błyskotliwie sportretował w filmie „Mistrz” P.T Anderson. Tom Cruise nie tylko łoży ogromne środki finansowe na „kościół”, ale czynnie propaguje wierzenia scjentologów na całym świecie. Pozycja Cruisa w Hollywood jest tak silna, że kilka lat temu zdjęto z anteny odcinek serialu „South Park”, w którym kpiono z scjentologów i samego Cruisa. Aktor został w bardzo niekorzystnym świetle przedstawiony w dokumencie HBO „Going Clear: Droga do wyzwolenia”, przeciwko któremu scjentolodzy wytoczyli mocne działa.

Możliwe, że emisja dokumentu wpłynęła na Cruisa na tyle znacząco, że porzuci on sektę. Cruise podobno ma dosyć wtrącania się scjentologów w wychowanie jego 9 letniej córeczki Suri. Według autorów dokumentu rozwód Cruisa z Nicole Kidman miał związek z naciskami ludzi w sekcie. Również przez związki aktora ze scjentologami rozpadło się jego małżeństwo z Katie Holmes, która stara się izolować od organizacji córeczkę.

Dziś sekta ma 12 mln wyznawców w 150 krajach.

Scjentolodzy są w kilku krajach uznani za sektę choć w USA zwolniono ich z płacenia podatków. O metodach sekty świadczą m.in. przeżycia samej Holmes, która wyjawiła co ją spotkało po urodzeniu Cruisowi córeczki. Nie wolno jej było np. nawet krzyczeć przy porodzie ich dziecka. Dwa lata temu „Vanity Fair” napisał nawet, że „Kościół” zorganizował swego czasu casting na żonę Cruise’a. To właśnie „przesłuchania” są według tych, którzy z sekty odeszli głównym sposobem na szantażowanie członków. Wstępując do sekty trzeba mówić o swoich preferencjach seksualnych czy uzależnieniach przy użyciu wykrywacza kłamstw (zwany przyrządem do wykrywania engramów). Taka „spowiedź” jest zawsze nagrywana i jeżeli członek pragnie wystąpić z sekty, szantażowany jest ujawnieniem treści „zeznań”. I to może być powód, dla którego Cruise z sekty ostatecznie nie odejdzie. W obawie o swoje sekrety, którymi dzielił się z wyznawcami teorii podrzędnego pisarza S-fi. Może dlatego wciąż milczy na temat doniesień medialnych?

Ł.A.

[Fot. YouTube]

 


Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook