Jedynie prawda jest ciekawa


Brytyjska wersja gry „7 dni Westerplatte”

30.04.2015

„7 dni Westerplatte” to gra planszowa, dzięki której gracz może zostać bohaterem pierwszych ważnych momentów II wojny światowej. W Polsce została ona wydana w 2013 roku, od kilu dni dostępna jest również na Wyspach Brytyjskich. Ma ona uczyć Anglików historii Polski.

Gra planszowa „7 dni Westerplatte” pozwala wczuć się w role polskich oficerów, zmagających z nieustannym atakiem ze strony niemieckiego agresora. Z twórcą gry, Łukaszem Woźniakiem rozmawiał dziennikarz „The Guardian”.

- Nie powiedziałbym, że historia jest jakąś moja wielką pasją. Pamiętam tyle, ile nauczyłem się w szkole, jednak obrona Westerplatte to wielkie wydarzenie i zarazem świetny temat na grę planszową. Fakt, że tak mały, niedozbrojony oddział był w stanie stawiać opór przez siedem dni, zawsze mnie zadziwiał - mówił twórca gry.

„7 dni Westerplatte” to tzw. gra kooperacyjna, w której uczestnicy muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. Gracze wcielają się w role Polaków broniących półwyspu przed atakiem Niemców - opisuje portal polishexpress.co.uk. Brytyjscy recenzenci podkreślają, że „7 dni Westerplatte” opiera się na schemacie gier komputerowych.

- Uważam się jednak za patriotę i chciałem, żeby moja gra upamiętniała heroizm, jakim wykazali się Polacy podczas II wojny światowej - zaznaczył Łukasz Woźniak.

Oby gra trafiła do jak największej liczby Brytyjczyków.

ann/polishexpress.co.uk

[Fot. YouTube]
26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook