Jedynie prawda jest ciekawa


Brawo! Zakonnica wygrała "The Voice of Italy"

06.06.2014

Siostra Cristina nagra płytę, z której dochód ma być przeznaczony na cele dobroczynne.

Zgodnie z przewidywaniami siostra Cristina Scuccia wygrała popularny telewizyjny talent show "The Voice of Italy". Występy urszulanki, która brawurowo śpiewała największe przeboje, obejrzało w internecie kilkadziesiąt milionów osób na świecie.

 

W trakcie kolejnych odcinków programu w telewizji RAI2 zakonnica śpiewała z takimi gwiazdami jak Kylie Minogue i Ricky Martin. Z ogromnym aplauzem przyjęto jej wersje przebojów "No one" Alicii Keys i "Girls just want to have fun" Cindy Lauper, "Living on a prayer" Bon Jovi oraz piosenki "The time of my life" z filmu "Dirty dancing". Wszystkie jej występy stawały się natychmiast hitem internetu.

Za faworytkę programu uważana była od początku, a na widowni kibicowały jej siostry z jej zgromadzenia. Występ w finale programu zakończyła odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz" na scenie.

 

 


Zakonnica zadeklarowała, że nie myśli o muzycznej karierze po swym triumfie. Dominuje jednak przekonanie, że powinna nagrać płytę, z której dochód mógłby zostać przeznaczony na cele dobroczynne.

W jednym z wywiadów powiedziała: "Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje. Zrozumiałam, że mam piękne przesłanie dla innych. "Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami, nie możemy występować? A kto tak powiedział?

W Rzymie w jednym z teatrów odbyła się w środę premiera sztuki Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera", do którego piosenkę napisała przed kilkoma laty siostra Cristina.

ann/PAP

[foto.Facebook/Cristina Scuccia

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook