Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Dąbrowski i Kayah w opolskiej Alei gwiazd

16.06.2013

Aleja powstała w 2004 roku i liczy już w sumie 38 gwiazd znanych polskich artystów.

Dwie kolejne gwiazdy - Andrzeja Dąbrowskiego i Kayah - odsłonięto w niedzielę w opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Aleja powstała w 2004 roku i liczy już w sumie 38 gwiazd znanych polskich artystów.
Na odsłonięcie swojej gwiazdy w samo południe Dąbrowski - kompozytor, wokalista, perkusista, a także kierowca rajdowy - został przywieziony na opolski Rynek przez Marcina Kozłowskiego, kierowcę Automobil Klubu Opolskiego przystosowanym do wyścigów górskich Fordem Sierra Cosworth. Samochód oklejony był nazwiskiem muzyka.
Wokalista zapewnił, że w jego życiu najważniejsze były zawsze właśnie samochody oraz perkusja, ale tę ostatnią po 50 latach grania postanowił porzucić i sprzedał miesiąc temu.
Dąbrowski zapewnił, że gwiazda jest dla niego wielkim zaskoczeniem, tak jak nagroda, którą dostał na swoim pierwszym festiwalu w Opolu w 1970 r. za piosenkę "Zielono mi". Żartował też, że jest to dla niego dowód zaufania do jego wokalnych umiejętności.
Do dziś śpiewam dobrze - przekonywał.
Kayah, która swoją gwiazdę odsłoniła po południu, nawet zaśpiewała na opolskim Rynku wraz z pochodzącą ze stolicy polskiej piosenki Iwoną Zasuwą fragment piosenki z płyty wokalistki, która ma się ukazać jesienią. Jak tłumaczyła - by podziękować za gwiazdę najlepiej jak umie.
Zawsze mówiłam, że gwiazdy są tylko na niebie, ale w Opolu można je znaleźć również na bruku - powiedziała i dodała, że jest zawstydzona, iż tak wielu ludzi przyszło na uroczystość.
Odsłonięciu gwiazd towarzyszyły występy Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial-Zawadzkiej, który od sześciu lat przygotowuje oprawę muzyczną uroczystości związanych z Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki.
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu liczy obecnie 38 gwiazd wmurowanych w deptak na ul. Krakowskiej przed opolskim Ratuszem. Zainicjowana została w 2004 r., a pierwsze z wmurowanych gwiazd poświęcone były Czesławowi Niemenowi i Ewie Demarczyk. Poza nimi gwiazdy w alei mają też
m.in. Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Michał Bajor, Lady Pank, Edyta Górniak czy Basia Trzetrzelewska.
W niedzielę wieczorem w Opolu odbędzie się ostatni, jubileuszowy koncert 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zatytułowany "Opole! Kocham Cię! - Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu". Wśród artystów, którzy pojawią sią na gali będą m.in. Tadeusz Woźniak, Stan Borys, Mela Koteluk, Ania Dąbrowska, Irena Santor, Natalia Kukulska czy Alicja Majewska.
PAP/run
fot. www.kayah.pl

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook