Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Gądecki: Biblia to DNA chrześcijanina

30.04.2017

Jeżeli mówimy, że Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej - podkreślił abp Stanisław Gądecki, zachęcając do udziału w Narodowy Dniu Czytania Pisma Świętego.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem "Weź i czytaj" odbywa się w Polsce po raz pierwszy, a jego inspiracją były ubiegłoroczne obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W niedzielę w kościołach katolickich ma miejsce lektura wybranych tekstów z "Listu do Galatów". Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę m.in. na stronie internetowej KEP podkreślił, że "jeżeli mówimy, że Pismo Święte, Słowo Natchnione, jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej".

Abp Gądecki zaznaczył także, że żadne inne lektury, choćby nawet i te najbardziej wartościowe "nie są porównywalne z Pismem Świętym, bo ono wnosi życie wieczne". -Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Jest to powtarzany dość często slogan, ale w tym jest rzeczywiście prawda, że bez Pisma Świętego trudno myśleć o zbawieniu - podkreślił. Abp Gądecki zachęcił w niedzielę każdego, "od najmniejszego do największego, od najmłodszego do najstarszego", aby wzięli udział "w tym pięknym dziele, jakim jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego".

Do wydarzenia odniósł się w niedzielę w Watykanie także papież Franciszek, który podkreślił, że "formacja chrześcijańska opiera się na Słowie Bożym, dlatego z zadowoleniem odnotowuję, że dzisiaj w Polsce trwa niedziela biblijna". -W parafiach, w szkole i w mediach czytana jest publicznie część Pisma Świętego. Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie - powiedział papież. Organizatorami Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja Soar i Fundacja Dabar. 

fot. [PAP/Jacek Turczyk]

pc/PAP


Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook