Jedynie prawda jest ciekawa


Wściekły byk - Opowieść o końcu pewnej kariery

04.10.2011

Ma świadomość, że od wyniku tego starcia, zależy jego przyszłość. Chce zostać sam, choć na chwilę. Brutalnie odpycha krzątających się po korytarzu członków ekipy, zamyka za sobą drzwi szatni. Czuje, jak krew buzuje mu w żyłach. Stara się nie myśleć o tym, co mógłby stracić, gdyby coś poszło nie tak. Rekordowe gaże, dom, samochody, a przede wszystkim opinia niezniszczalnego...

Za drzwiami rozlega się gong. Już czas. Wolno podnosi się z ławki i staje przed lustrem. Patrząc głęboko we własne oczy, mówi półgłosem: – Pamiętaj: wychodzisz na takiej nerwicy, że go zmiatasz z powierzchni ziemi. Jest pierwsze pytanie, on leży. Bijesz łokciami. Oczy dookoła głowy, patrzysz, co się dzieje na widowni. Najważniejsze: nisko głowa i albo sierpem, albo łokciem.

Za drzwiami czeka na niego ekipa. Ostatnie porady, poklepywanie po plecach. Korytarz wydaje się dłuższy niż zwykle. Zaciska zęby, żeby ból nie pozwolił mu zapomnieć, po co tu jest. Wreszcie przechodzi obok widowni i staje w blasku reflektorów. Mówi głośno: – Dobry wieczór. Witam państwa w kolejnym programie z cyklu „Tomasz Lis na żywo”. Moim gościem jest dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wojciech Wencel

Autor bloga

wencel_fot.pop

Wojciech Wencel

Z Bożej Łaski poeta

Najczęściej czytane na blogu

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook