Jedynie prawda jest ciekawa


Walczący korowód

26.03.2014

Walczący korowód: Lenin – Grzegorz Piotrowski – Fundacja Ateizm – Janusz Palikot. Płacimy dziś wysoką cenę za wyjątkową pobłażliwość naszych elit politycznych wobec pozostałości po PRL.

Brak dekomunizacji, stworzył szanse na uwłaszczenie się nomenklatury partyjnej. Skwapliwie skorzystali z tego, co bardziej cwani postkomuniści, którym dziś powodzi się wielokrotnie lepiej niż w czasach PRL, a którzy tkwiąc głęboko w nawykach peerelowskich, kreują się na rzeczników i obrońców prawdziwej demokracji.

Blokada jaką postawiono zwolennikom zbudowania nowych służb od opcji zerowej, skończyło się na powierzchownej weryfikacji.  Pozostawiono olbrzymiej ilości byłych funkcjonariuszy SB w służbach specjalnych nowego państwa, którzy przenieśli  negatywne mechanizmy do nowo powstałych struktur. Zarazili nimi kolejne pokolenia funkcjonariuszy tajnych służb, co spowodowało, że do dziś kwitną tam najróżniejsze patologie.

Dzięki pozostawieniu starych funkcjonariuszy, często na kluczowych, kierowniczych stanowiskach, na usługach służb pozostała też cała armia dawnej agentury, wykorzystująca swoją sytuację do wzmocnienia swojej pozycji politycznej i materialnej. Jeśli do tego dodamy pozostawienie tajnej służby wojskowej w stanie nienaruszonym, czyli praktyczne przy zmienionym szyldzie przeniesienie całej spuścizny PRL w nowe warunki, będziemy mieli przybliżony obraz degrengolady naszej chorej od momentu narodzin demokracji.

Dziś po prawie 25 latach od zamknięcia starej epoki, jej pozostałości odbijają nam się czkawką. Sprawa, o której piszę, dla mnie osobiście, ale pewnie też dla wielu milionów Polaków,  jest ogromnie przykra, bolesna, momentami przyprawiająca o rozpacz, wynikającą z bezsilności wobec dokonywanej się na naszych bezradnych oczach podłości. A sprawcy, o czym jestem przekonany, wiedzą dokładnie, że dokonują fałszerstwa, ale robią to z pełnym cynizmem.  Tylko po to, aby zakpić i ugodzić wierzących katolików. Użyć wobec nich zatrutej broni, tak jak robiono to za czasów ich dawnych patronów, walczących ateistów spod znaku Lenina, Stalina, Bieruta, Kąkola, Urbana.

To, co zrobiła Lubelska Fundacja Ateizm – Świeckość – Antyklerykalizm jest przedłużeniem propagandowej działalności korowodu ich strasznych poprzedników.  Oto, przyjmując za wzór materiały przygotowane w latach 80 przez SB, zaplanowane jako prowokacja, której celem było nadszarpnięcie autorytetu Jana Pawła II, Fundacja zamieściła w internecie  oszczerczy plakat z hasłem „Papież rodziny rozbitej”. Sugeruje on, że ksiądz Karol Wojtyła miał rodzinę.  Fundacja początkowo chciała plakat ten umieścić na billboardzie 1 kwietnia, ale reakcja niektórych środowisk storpedowała ten zamysł. Na plakacie widoczny jest papież Polak, podpisany imieniem Karol, a obok kobieta – Irenka i mały chłopiec.

Starą prowokacją - w okresie PRL - kierował Grzegorz Piotrowski, późniejszy zabójca księdza Jerzego Popiełuszki. W nowej wersji prowokacji aktywnie uczestniczy lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. Biorąc za punkt wyjścia plakat zamieszczony przez Fundację, w jednym z programów telewizyjnych powiedział: – Bardzo bym się zdziwił, gdyby Jan Paweł II nie miał nieślubnych dzieci.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Jerzy Jachowicz

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook