Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy wspaniały rok z Donaldem Tuskiem

01.01.2014

Jaki wspaniały poranek. Pierwszy dzień nowego 2014 roku. Oszczędności poczynione na szampanie i innych napojach wyskokowych, sprawiają, że wszystko, zarówno obiekty i problemy, pojawiające w abstrakcji jak i te ze świata realnego, spostrzegam z ostrością brzytwy Józefa Oleksego.

Dzięki temu, już nie oczami naiwnej wyobraźni, ale pewności, graniczącej z siłą nieuchronnych praw fizyki, widzę wspaniałe rzeczy, jakie przyniesie rok 2014.  I nie będzie to dzieło przypadku. Nie będzie też w tym ani krzty udziału partii od lat hamującej rozwój Polski – polityczny i gospodarczy, czyli- Prawo i Sprawiedliwość. Na jej krytykę, od razu zapowiadam, druzgocącą, znajdę lepszy czas. Nie będę nikomu psuł tak pięknego dnia zakałą polskiej sceny politycznej. Cieszmy się, bo jest czym.

Cóż więc przyjdzie do nas w roku 2014? Otóż spełnią się zamierzenia naszego przewodnika,  Donalda Tuska, rozpoczynającego właśnie siódmy rok panowania w kraju i partii. Bo nie ukrywajmy. Jest tak jak kiedyś powiedział poeta: - Mówimy kraj, a myślimy partia. Mówimy partia, a w domyśle kraj.
 

Czyż może być bardziej szczęśliwa sytuacja?  Czyż to nie jest gwarancją powszechnego dobrobytu? Wystarczy spojrzeć jak żyją członkowie Platformy Obywatelskiej. A przecież wkrótce żyć tak będziemy wszyscy.  Jednemu tylko w Platformie żyje się kiepsko – Grzegorzowi Schetynie. Wyjątki jednak  potwierdzają regułę. Dlatego od pierwszego dnia 2014 roku musimy się oswoić z pewnymi zmianami, czy też lepiej powiedzieć zdarzeniami, jakie wkrótce nastąpią. Należy się przygotować już dziś, aby nie przeżyć szoku. Oto lista najważniejszych zdarzeń, na które powinniśmy być przygotowani już w najbliższych miesiącach tego roku:

  • Polacy będą wracać z emigracji, bo praca tutaj zacznie się opłacać,
  • Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki,
  • Dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci,
  • Dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo
  • Przy nowoczesnych autostradach, drogach ekspresowych, mostach i obwodnicach wyrosną nowoczesne stadiony, pływalnie oraz szpitale powypadkowe
  • bezkompromisowa walka z korupcją spowoduje, że zostaną zlikwidowane zagrożenia korupcyjne na wszystkich szczeblach władzy i administracji
  • odbudowane zostanie zaufanie władzy do obywateli, przepraszam pomyliłem: odbudowane zostanie zaufanie obywateli do władzy
  • zostaną nie tylko ograniczone, ale wręcz zlikwidowane przywileje władzy w rodzaju nagród i premii miesięcznych, kwartalnych, półrocznych, rocznych oraz za dobrą pracę

To na początek, tzn. na pierwsze półrocze. Po wyborach do Euro Parlamentu lista zmian zostanie znacznie rozszerzona, o czym natychmiast powiadomię swoich czytelników.

Jerzy Jachowicz

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook