Jedynie prawda jest ciekawa


Nasz obecny prezydent

15.04.2015

Jestem prezydentem wszystkich Polaków - mówił Bronisław Komorowski podsumowując pięć lat swoich rządów. Nie rozumiem, dlaczego nie mówi prawdy.

Jestem prezydentem wszystkich Polaków - mówił Bronisław Komorowski podsumowując pięć lat swoich rządów. Nie rozumiem, dlaczego nie mówi prawdy. Czyżby  zapomniał, jakie były pierwsze dni jego prezydentury?

 – Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy przychodzili pod krzyż, ustawiony naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu i modlili się pod nim, w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i ich bliskich.

- Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy przez wiele tygodni po katastrofie smoleńskiej zaśmiecali kwiatami i zniczami chodnik i jezdnię naprzeciwko Pałacu, gdzie stał krzyż, usunięty na moją  decyzję. Władze stolicy musiały ponosić nieplanowane wydatki związane z usuwaniem tych śmieci przez Straż Miejską i wywożenie ich na specjalne składowiska poza miastem.

Ale też winien powiedzieć.

- Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy uznali, że rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych, formacji będącej kontynuacją służb PRL, w której nadal kierownicze stanowiska zajmowali oficerowie uwikłani w dawne związki z tajnymi służbami obecnej Rosji, zadzierzgnięte na moskiewskiej uczelni GRU w latach 70 i 80.

- Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy zamiast przyłączyć się do organizowanych z mojej inicjatywy, radosnych obchodów narodowych rocznic, m.in. Marszu Razem dla Niepodległej 11 listopada, przeprowadzają w Dniu Niepodległości własne marsze, prowokując burdy na ulicach stolicy, dewastując mienie publiczne i nowoczesny patriotyzm.

- Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy podważali prawidłowy sposób przeprowadzenia ostatnich wyborów samorządowych w Polsce w 2014 roku oraz ich wyniki.

- Nie jestem prezydentem tych Polaków, którzy kwestionują raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej, wyrażają publicznie swoje zastrzeżenie do pracy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, jej wyników w śledztwie smoleńskim oraz traktowania rodzin ofiar.

- Jestem prezydentem Polaków myślących racjonalnie, zgodnie z zasadą: Najpierw znajdują  receptę na to, jak się można w Polsce najlepiej urządzić. Następnie, podporządkowują temu swoją działalność polityczną, społeczną, artystyczną, zawodową, dziennikarską …

- Inaczej mówiąc, jestem prezydentem Polaków podobnych do mnie.   

 

 


Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook