Jedynie prawda jest ciekawa


Mętlik Gasiuk-Pihowicz

15.03.2017

Na głupotę nie ma lekarstwa. A już na pewno na głupotę posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pichowicz.

Ktoś mi mówił, że udaje wielką damę, ale łatwo daje się zauważyć, jak wystaje jej słoma z butów. Gorzej, że jak otworzy usta, w głowie widać dużą przewagę siana nad zwojami mózgowymi.

Jednym z objawów tego ciekawego zjawiska, jakim jest owa posłanka, jest to, że na wszystkim się zna i zawsze jest na czasie. Na bieżąco. Nie ma też nigdy żadnych wątpliwości. Po prostu fenomen, jakiego dawno nie nosiła ziemia pruszkowska i okolice.

Nawiasem, Gasiuk –Pihowicz stanowi jeszcze dowód na to, że dyplom uniwersytecki nie jest świadectwem mądrości i kultury osobistej. Takiej gwarancji nie dają też niekiedy nawet tytuły profesora zwyczajnego jak w przypadku Magdaleny Środy, czy zwyczajowego, jak np. Jerzego Stępnia.

Wracając do naszej bohaterki, szybko dołączyła do chóru polityków z ambicjami historiozofów oraz posłów, których szczególnym powołaniem staje się obserwacja. Jednakże nie typowa. Bo nie obserwacja ptaków lub pociągów. Albo dajmy na to astronomiczna. Nic z tych rzeczy.

Kamila Gasiuk-Pihowicz obserwuje wypowiedzi. Ale tylko wybrane. A oto efekt.

- „Obserwując wypowiedzi polityków PiS, jest jasne, że jako cel stawiają sobie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej” – powiedziała co zaobserwowała, a następnie dodała:- Moim zdaniem, jest realne zagrożenie referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii”.

To naprowadziło jej nieliczne zwoje na kolejną przenikliwą opinię. –„ - Ja myślę, że PiS nie ma żadnej polityki zagranicznej, ma politykę krajową”.

Nie zauważyła, biedactwo, że wyjście z Unii, to dosyć ważny element polityki zagranicznej.

To tylko potwierdza prawdziwość pierwszego zdania tego felietonu.

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook