Jedynie prawda jest ciekawa


Życie kulturalne niegrzecznych

16.02.2014

W cieniu złotych olimpijskich medali zdobytych przez premiera Donalda Tuska, dzieją się ważne rzeczy w świecie kultury. Doda pobiła gwiazdę TVN Agnieszkę Szulim. Do starcia doszło w toalecie eleganckiego klubu w Chorzowie.

Doda postanowiła w ten sposób zemścić się na prezenterce za rozpowszechnienie w programie „Na językach” wieści o tym, że ojciec Dody miał romans zakończony  przyjściem na świat  dziecka. W innej wersji poszło o to, że Szulim wyśmiała Dodę, która skoczyła na koncercie ze sceny, a fani zamiast ją złapać rozstąpili się. Zakończyło się to ponoć urazem kręgosłupa piosenkarki.

Widać po kontuzji ani śladu, bo bójka w toalecie miała ponoć przebieg jak na filmach akcji. Ktoś trzymał drzwi, a Doda najpierw wygarnęła z pistoletu na wodę. Jak to nie poskutkowało, według relacji poszkodowanej: „Złapała mnie za głowę i rzuciła  na podłogę… To był taki kocioł, że nie jestem sobie w stanie przypomnieć, w jaki sposób mnie pobiła”.

Zajście uświetniło wręczenie tzw. klapsów na Gali Niegrzeczni 2014. Ideą imprezy jest nagrodzenie osób „wychodzących poza schemat, myślących inaczej niż ogół” w telewizji, show biznesie, polityce, sporcie, kulturze, sztuce i nauce. No pięknie…

Jednak po zapoznaniu się z listą nominowanych: Tomasz Karolak, Andrzej Grabowski, Abelard Giza, Kacper Ruciński, Doda, Figo Fagot, Donatan i Cleo, Weekend, Piersi, Big Cyc, Szymon Majewski, Kuba Wojewódzki, Agnieszka Szulim, Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke, Tymon i Kędzior i inni, widać, że to wychodzenie poza schemat jest formułą niezwykle umowną.

W większości przypadków podniesione zostało na piedestał „chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo”.

Zagłębiając się w twórczość tych tuzów, którzy znaleźli się w gronie wyróżnionych, człowiek przeciera oczy, że coś takiego może w ogóle być promowane  i organizatorzy nie mają w planie harakiri. Przeważa szmira przetykana tandetą. Oryginalność Abelarda Gizy poznaliśmy. Jest to spec czynności fizjologicznych Papieża. Figo Fagot zasłynęli hitem „Bożenka”. Leitmotywem tej piosenki jest: „nic tak nie boli jak zdrada, zdrada z cyganem”. Teledysk też wysmakowany niezmiernie. Tuż po obrazku  Matki Boskiej, oblech wyciąga z kosza od śmieci zużytą prezerwatywę i robi jej dokładne oględziny. Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot, to też osoby niesłychanie zasłużone dla propagowania niestereotypowych wzorców zachowania.

Reasumując wygląda na to, że wielu uczestnikom tej wspaniałej gali należy się bardziej solidny łomot, niż klapsy i to w przenośni.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook