Jedynie prawda jest ciekawa


Władza strzela do robotników

04.02.2015

Przed Jastrzębską Spółką Węglową był realizowany scenariusz znany z obchodów 11 listopada w Warszawie. Wywołane rozruchy i strzelanie do tłumu.

Narracja mediów tego co się zdarzyło przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki jest podobna do tej, którą już do znudzenia znamy  z relacji z Marszów Niepodległości w Warszawie. Chuligani w barwach klubowych czyli kibole zaatakowali Policję, dlatego ta była zmuszona do użycia przemysłu gumowego. Strzelania z kul gumowych i użycia pałek, też gumowych.

Czy to trudno zorganizować taką prowokację? Odpowiedź jest jednoznaczna. Strzelanie do robotników czy to z broni ostrej czy z gładkolufowej ma taki sam zbrodniczy wymiar. 

Doszliśmy do tego, że człowiek, który chce mieć pracę, chce godnie żyć i móc utrzymać rodzinę jest dla tej władzy przeciwnikiem.

Jakaś tam czerń robotnicza swoimi nieodpowiedzialnymi żądaniami, że chcą mieć na chleb  przeszkadza ciężko pracować samej pani premier, która haruje od rana do wieczora. Dziś miała spotkanie z Amazonkami w Jabłonnie. To piękny i wzruszający gest szczególnie jak się doprowadziło do tego, że  nasza służba zdrowia jest uznawana za najgorszą w Europie, a chorzy na raka czekają w upokarzających wieloletnich kolejkach.

Ale pic musi być i godnie zastąpić konkretne działania.

Coraz wyraźniej widać, że ta władza jedyne co ma do zaoferowania społeczeństwu to doprowadzanie do rozruchów i przykładne ukaranie wichrzycieli, zwanych za czasów komuny warchołami. A jakby nasze służby porządkowe nie dawały sobie rady, to przecież jest ustawa o możliwości wprowadzenia na teren Rzeczypospolitej obcych wojsk.

Ta antypolska ekipa, która usadowiła się na najwyższych stanowiskach czuje przez skórę, że będzie musiała wreszcie zapłacić za rozkradanie kraju i doprowadzenie sporej części społeczeństwa na skraj nędzy. Istnieje jednak obawa, ze nie cofną się przed niczym.

Patrząc na ostatnie przetasowania  na szczytach rządowych,  kiedy to pani Kopacz podająca się za premiera otacza się ludźmi wręcz odrażającymi to włos się jeży.  Nie wiadomo kto tu  rządzi. Bezwzględni karierowicze i tupeciarze powiązani z międzynarodową finansjerą będą nadal żerować na Polakach. 

Strzelanie do robotników zmiatało  nawet ekipę I Sekretarzy. Jeśli to co się zdarzyło przed Jastrzębską Spółką Węglową nie zmiecie tej władzy, to znaczy, że jako kraj jesteśmy na skraju upadku.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook