Jedynie prawda jest ciekawa


Świąteczny lans i hejt w TV

27.12.2014

Nawet w święta telewizyjna machina propagandowa pracuje pełną parą. Lans ukochanej władzy i przykładanie opozycji, to obowiązkowy standard.

W Drugi Dzień Świąt Fakty TVN postanowiły przytoczyć najgłupsze powiedzonka mijającego roku. Za prowadzącym Durczokiem wisiała duża plansza, a na pierwszym miejscu kto? No oczywiście prezes Kaczyński. Dopiero za nim jakaś tam czeredka polityków. Cytowano różne durnoty w stylu „Sorry, taki mamy klimat”, naszej eksportowej gwiazdy, ówczesnej wicepremier Bieńkowskiej, coś tam mało znaczącego z „taśm prawdy” zarejestrowanych w „Sowa&Przyjaciele”, jednak clue programu było zaprezentowanie prezesa Kaczyńskiego. Najpierw niby bez kontekstu przywołuje go Marszalek Sejmu. Tak trochę lekceważąco, trochę na wesoło – „Panie pośle niech pan tu podejdzie”. Tak od niechcenia buduje się hierarchię. No, ale dojdźmy wreszcie do tego lapsusu, który palnął prezes Kaczyński.

Otóż głupotą, jakiej powinien się prezes co najmniej krępować, było rzucone z Sejmowej mównicy „Sfałszowaliście te wybory!”

To było to zdanie, które według demagogów z TVN było śmieszne czy wręcz absurdalne. I nie ważne, że wśród innych wypowiedzi wstawiono także żenujące bełkotanie byłych już członków PKW, nie ważne. Z tezą, że wybory mogły być sfałszowane należy wałczyć nawet w świąteczny wieczór.

Oczywiście dla równowagi telewizja, tym razem publiczna poświęciła sporo czasu naszej władzy. Tu przekaz był zupełnie odmienny. Ocieplanie wizerunku na całego.

Pani premier udziela wywiadu rodzinnego z córką, zięciem i wnuczkiem. Same łatwe pytania, choinka migocze tuż przy kanapie. Tacy zwyczajnie fajni ludzie. Tacy jak wy. No może pani premier jest bardziej pracowita od przeciętnego Polaka, ale czy pracoholizm może być wadą?

Pracoholizm nie poparty rozumem jak najbardziej może. A w tym przypadku chyba z czymś takim mamy do czynienia.

Poza tym jeśli wytężoną pracą  można nazywać nieustanne lansowanie się w telewizji i w prasie, jeszcze do tego reklamując ciuchy włącznie z ich cenami, to jest to zwykła bezczelność wobec takich górników, hutników czy rolników.

Para prezydencka  też z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedza nasze domy przez szklany lufcik. A to bombki pomalują z dziećmi, a to życzenia złożą, a to koncert w Pałacu Prezydenckim  z gwiazdami urządzą z okazji „Szlachetnej paczki”, które to własnoręcznie nasi władcy przygotowali.

Jakoś z przesłuchania pana prezydenta przed sądem w tymże Pałacu transmisji nie urządzano.

Generalnie należy się cieszyć,  że już tak rozum odebrało tym naszym propagandzistom szklonym na peerelowskich wzorach, że nie potrafią się wzbić ponad  kompletną popelinę.

Z drugiej strony ogłupienie społeczeństwa staje się niebezpieczne.

Można robić jasełka ze sfałszowanych wyborów, z tragedii smoleńskiej i można korzystając z prymitywnych chwytów wynosić jakieś służalcze osoby na piedestał, a sekować tych, którzy by chcieli lepszej Polski.

Bez wyrwania mediów z rąk tej hałastry trudno będzie wyrwać im władzę.

To banał, ale trzeba go powtarzać, by kiedyś móc wreszcie włączyć telewizję w święta bez większego obrzydzenia.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook