Jedynie prawda jest ciekawa


Rosja rządzi?

21.09.2014

Na karierę pani Ewy Kopacz można patrzeć dwojako: zdolna, ambitna, pracowita albo ma potężnego protektora.

Czy do Moskwy po katastrofie w Smoleńsku, kiedy zginął prezydent i ważni polscy oficjele w okolicznościach wskazujących na zamach, mógł pojechać w imieniu państwa polskiego ktoś zupełnie przypadkowy? Można taką wersję dopuścić. Wszyscy się spietrali, tylko dzielna minister zdrowia pojechała, by stanąć ramię w ramię z rosyjskimi patomorfologami przy stołach gdzie identyfikowano ciała.

Z drugiej strony znając mentalność Rosjan i widząc ich zapał by wyjaśnić to co się zdarzyło z prezydenckim TU – 154M, trudno przypuszczać, żeby dopuścili do tak ewidentnych dowodów jak stan ciał kogoś kto by mógł potem rozgłaszać nieodpowiedzialne teorie.

 

Swoimi  haniebnymi  wypowiedziami Ewa Kopacz potwierdziła, że całkowicie stoi po stronie wersji prezentowanej w rosyjskim raporcie MAK, znanym jako raport Anodiny,  w którym winą obarczono polskich pilotów i kalano dobre imię generała Błasika.

 

Powierzenie Ewie Kopacz funkcji  marszałka Sejmu było wyraźną nagrodą właśnie za taką a nie inną postawę podczas śledztwa smoleńskiego. Przecież nie za osiągnięcia w reformowaniu służby zdrowia. Szczepionek przeciw grypie rząd Tuska nie kupił przede wszystkim dlatego bo nie mieli za co.

 

Notabene  obecnie  prezydent Warszawy oferuje darmowe szczepienia  dla osób powyżej 65 roku życia czyli cały dorobek minister Kopacz został roztrwoniony.

 

Awans na premiera rządu marszałek Sejmu jest przypisywany Donaldowi Tuskowi. Jest to śmiałe założenie, że Donald Tusk rzeczywiście decyduje o tym co się w Polsce dzieje.

 

Patrząc na obecny rząd widać wyraźnie, że jest to rząd od samej góry do dołu słabiaków. Taki wymarzony dla obcych mocarstw z Rosją w pierwszym szeregu.

 

Szczególnie obsadzenie na stanowisku ministra spraw zagranicznych, kogoś tak sponiewieranego jak Grzegorz Schetyna jest chyba wyraźnym znakiem, że rezygnujemy z jakiekolwiek polityki zagranicznej.

 

Opowieści jaki to  Grzegorz Schetyna jest świetnym politykiem zakrawają na żart. Ktoś kto się płaszczył, przeczekiwał, dawał zastraszać, uśmiechał sympatycznie po każdym kopniaku, to rzeczywiście idealna osoba by się przeciwstawić rosyjskiemu ministrowi Ławrowowi.

 

Obserwując kariery różnych bardzo miernych person, których w tym rządzie znalazła się  cała plejada, trudno uciec od pytania o prawdziwy mechanizm ich wyniesienia na najważniejsze stanowiska w Rzeczypospolitej.

 

Jakoś tak samoistnie powracają osiemnastowieczne kalki.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook