Jedynie prawda jest ciekawa


Podła gęba propagandy

18.09.2013

Zmasowany atak na ekspertów komisji parlamentarnej Antoniego Macierewicza to kolejna czarna karta naszego koszmarku współczesnego.

Cyngle wajchowych ruszyli medialną tyralierą. Flarę wypuściła nieoceniona dla zniewalania  obywateli III RP „Gazeta Wyborcza”. Ochoczo dołączyła zadaniowa redaktor Olejnik, wsparta przez innych speców od zatruwania umysłów. Opublikowano zeznania niezależnych naukowców badających katastrofę smoleńską złożone w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej w maju i w czerwcu tego roku. To znaczy opublikowano tak dopasowane fragmenty wypowiedzi, żeby zrobić z porządnych ludzi zwykłych idiotów.

Zacytowano same perełki:

"Już od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem, modelarstwem lotniczym, nawet zdarzało się, że na święto lotnictwa siedziałem w samolocie bojowym w Białej Podlaskiej"

"Dodatkowo, jako dziecko oglądałem wybuchające stodoły w czasie pożarów po wojnie"

Na czym (świadek) oparł swoje badania? "To są takie eksperymenty myślowe mechanika, który zna się na konstrukcjach”

„Gaśnica jest idealna do umieszczenia ładunku wybuchowego”

No i wyciągnij sobie sam czytelniku wniosek co to za eksperci. Klauni podobni Frankensteinowi, bo tak w języku dyplomatycznym określił minister Spraw Zagranicznych, zwany dla chyba wyłącznie dla żartu ZdRadkiem, posła Antoniego Macierewicza.

Śledztwo smoleńskie nie leży po stronie niezależnych ekspertów. Oni  mają prawo do wszelkich dywagacji. Tak jak każdy Polak ma prawo do wyciągania własnych wniosków. Nawet najbardziej fantastycznych. To rządowi eksperci powinni przedstawić dowody, na taki a nie inny przebieg wydarzeń.

Minęły ponad trzy od najprawdopodobniej zamachu na prezydenta Polski,  i nasze władze stać wyłącznie na jasełka w stylu: Lech Kaczyński naciskał, pijany generał Błasik był w kokpicie, a piloci nie potrafili latać, a ziemia w Smoleńsku była przekopana na metr.

I to mają być te autorytarne i niepodlegające dyskusji wnioski z działań komisji.
To mają być niepodważalne przyczyny tego, że samolot rozpadł się całkowicie, a ciała niektórych ofiar nie dało się zidentyfikować, bez badań DNA.

Rosnące notowania PiS powodują panikę wśród właścicieli III RP  i trzeba być przygotowanym na wszelkie odrażające sztuczki.

Ile czasu jednak będziemy się zgadzać na Polskę, gdzie podłość jest orężem, tych którzy bezkarnie działają przeciwko naszym żywotnym interesom.

Poseł Antoni Macierewicz złożył do prokuratury doniesienie na  o „możliwości popełnienia przestępstwa przez wojskowych prokuratorów”.

Zarzut dotyczy przekazania tajnych informacji. Podziwiać tylko wiarę pana posła, że  prokuratura zajmie się prokuraturą. Już za trzy lata umorzą sprawę za względu na niską szkodliwość społeczną, albo się leniwie przedawni i wszystko.
Piękne państwo mamy. Nie ma co.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook