Jedynie prawda jest ciekawa


Oddajmy panią prezydent Platformie

06.10.2013

Awanse w obozie Platformy są sprawą zagadkową. Im ma się większe wtopy, tym większa szansa na pójście w górę.

Prezydent Hanna Gronkiewicz –Waltz została przewodniczącą Warszawskiej Platformy Obywatelskiej. To oczywiście w celu odpolitycznienia referendum w stolicy, które tak bezczelnie upolitycznia PiS. Powstaje dysonans tytularny, którą z funkcji uznać za bardziej znaczącą. 

Czy poprawnie jest?

Prezydent Warszawy Przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Czy?

Przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Warszawie Prezydent Warszawy.

Odpowiedź: Obie wersje są niepoprawne. Ta pani nie powinna być prezydentem Warszawy.

Ale ponieważ jest jak jest,  w rachubę wchodzi wersja druga (miejmy nadzieje, że przez tydzień). Druga, gdyż pani Hanna Gronkiewicz – Waltz, gwarantem  interesów PO w stolicy. Warszawa  służy do tego, by ją mogły doić bez umiaru wybitne kadry. A że wybitni  są tylko członkowie, tudzież sympatycy  partii rządzącej, to gdzie się człowiek nie rozejrzy tam ktoś wybitny na stanowisku.

Część tych wybitnych co prawda już usunięto w panice przedreferendalnej, ale ile czasu psuli choćby kulturę w Warszawie?

Zachowanie pani prezydent można porównać, z zachowaniem pijaka, który dowiaduje się, że dostanie spadek, jak tylko przestanie pić. No to przestaje pić. Wiadomo jednak, że jak ten spadek dostanie pójdzie w tango na całego.

Podstawową linią obrony tej nieudacznej prezydentury jest hasło, że w Warszawie tak się  buduje nigdy. Tylko jedno proste pytanie? Co się udało zbudować?

Oddana w pośpiechu i fragmentarycznie, a do tego po terminie, południowa część obwodnicy Warszawy, nie jest inwestycją miejską!!!

Porównajmy dwa muzea: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich.

Realizację Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęto w kwietniu 2004 r, a otwarcie nastąpiło 31 lipca tegoż roku.

Przez te parę miesięcy pracowano 24 godziny na dobę.

Akt erekcyjny, tego drugiego muzeum został podpisany w czerwcu 2007 r. (projekt z 2005 r.), zresztą przez Lecha Kaczyńskiego także. Przed  70. rocznicą powstania w getcie warszawskim, przypadającą w obecnym roku, dokonano tzw. małego otwarcia, udostępniono budynek, bo prace cały czas trwają.

Przez sześć lat zmieniło się trzech dyrektorów, a koszt wzrósł z planowanych 80 – 100 mln, do 200 mln.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, którego koncepcja też powstała za czasów, gdy  prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński, w ogóle nie udało się zrealizować. Szwajcarski projektant zerwał współpracę, a 5 mln zł za wykonane projekty poszły w błoto. Tyle, że wyrzucono kupców z pod Pałacu, bo szpecili.

Decyzję o budowie II linii metra podjęto, za czasów Kazimierza Marcinkiewicza. W 2006 roku. W planie było oddanie pierwszego odcinka, łączącego Pragę z Centrum w 2011, a drugiego odcinka w 2012 r.

Za realizację tego projektu wzięły się wybitne kadry. Końca inwestycji nie widać. Mieszkańcy domów w pobliżu robót drżą czy ich lokum się nie zawali. Koszty partaniny rosną niebotycznie.

Długo by wymieniać „osiągnięcia” pani prezydent.

Każdego dnia szkoda. Każdy odpowiedzialny Warszawiak weźmie udział w referendum.

W domu zostaną tylko ci, którzy albo zostali zastraszeni albo nie kochają własnego miasta.

 

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook