Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy Dzień Niepodległości

04.08.2013

Pomysł, by Szczyt Klimatyczny zbiegł się ze Świętem Narodowym, w demokratycznym kraju byłby gwoździem do trumny dla władzy. U nas nie. Wprost przeciwnie!

Zaraz zaczną nas pouczać, że taki szczyt to zaszczyt niebywały. Impreza pod patronatem ONZ, ma wymiar globalny, i jakieś tam obchody zaściankowego Święta Niepodległości w ogóle się nie umywają rangą.

Znana polska gościnność, daje pierwszeństwo alterglobalistom,  by mogli się wyżyć grasując po Warszawie. Polacy z biało-czerwonymi barwami, chcący spontanicznie uczcić datę odzyskania wolności po 123 latach zaborów, są i tak solą w oku rządzących. To taki sam „motłoch”, jak ten co przychodzi 1 sierpnia na Powązki, więc nawet lepiej, że im się rzuci międzynarodowe kłody pod nogi.

Do tej pory, trzeba było bruździć 11 listopada, ściągając bojówki niemieckie, podpuszczając lewaków. Urządzać prowokacje wysyłając kordony Policji, paradoksalnie nie dla bezpieczeństwa manifestujących, tylko dla sprowokowania ich do burd ulicznych.

A tu taki dar z nieba. Zadymkę zagwarantują nam siły międzynarodowe.

W takiej sytuacji, dla dobra społeczeństwa, można nawet zakazać marszu tego dnia.

Tłumaczenie się władz, że datę rozpoczęcia szczytu, na 11 listopada, ustalono już w 2008 r., jest dość zabawne. Czy w 2008 r. premier Donald Tusk nie miała zielonego pojęcia, co tego dnia świętuje się w Polsce?

Co i raz pojawiają się propozycję, by zmienić datę, kiedy obchodzimy Dzień Niepodległości. Listopad wiadomo, deszczem siecze, liście z drzew zwiewa i nie jest to miesiąc spacerowy. Maj, lipiec czy choćby wrzesień są dużo ładniejsze.

Może wreszcie przyjdzie dzień, gdy odzyskamy prawdziwie wolną Polskę i wtedy będzie można rozważyć nową datę.

Im szybciej tym lepiej, bo szkoda czasu na dewastowanie naszej pięknej Ojczyzny przez różnych macherów, mających wsparcie nie wiadomo gdzie.

A w zasadzie wiadomo. 

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook