Jedynie prawda jest ciekawa


Moc Bożego Narodzenia

27.12.2012

Siłę tradycji opiewał w „Misiu” sam Stanisław Bareja. Trudno znaleźć piękniejsze święto niż Boże Narodzenie. Nawet niewierzący świętują z zapałem.

W Święta Bożego Narodzenia wszyscy ci, którzy na co dzień szydzą z kościoła, z katolików, którzy nie szczędzą niegodnych słów, też ubierają choinkę, dzielą się opłatkiem, siadają do Wigilii i nucą kolędy. Nawet niechcący, a może i wbrew sobie biorą udział w pokoleniowej sztafecie przekazywania polskości.

To jest dopiero cud!
To jest siła rodzącego się Jezusa Chrystusa.
Jego hałaśliwi wrogowie, pochylają głowy, bo inaczej nie potrafią.

Nie przyznają się. Wiją jak piskorze, wyszukując przeróżne wymówki.

Musiałem, bo dzieci… czekają na prezenty…. no dla dzieci choinka musi być…
Musiałem bo rodzina z Chicagowa zjechała do kraju , a oni wierzący tacy…
Musiałem, bo teściowie obrazili by się, a z teściówką wiesz…. Ha! Ha! Ha! Nie warto zadzierać

Musiałeś brachu, bo Chrystus przyszedł na świat i cała twoja „mądrość” uleciała.

Całe knowania „oświeconych umysłowo” nic nie są warte w obliczu największej tajemnicy ludzkości. W obliczu narodzin Jezusa niosącego dobro.

Śpiewając kolędy jesteśmy spadkobiercami tych, którzy od wieków intonują te same pieśni. Powtarzamy zwroty staropolskie, często wyrugowane już z mowy współczesnej.

Ateistyczna z założenia komuna, walcząca z wiarą w Boga Wszechmogącego, nie targnęła się na obrządki katolickie. Nie miała śmiałości odebrać Bożego Narodzenia. Próbowano co prawda zamiast Świętego Mikołaja importować radzieckiego Dziadka Mroza, ale ten zabieg miał takie samo powodzenie jak przemianowanie Wszystkich Świętych na Święto Zmarłych.

Powszechność i pobożność Świąt Bożego Narodzenie w Polsce, pozwala patrzeć z pobłażaniem na różnych lewackich mentorów i ich próby wynoszenia się ponad katolicki lud.

 

Bożego Narodzenia nie pokonacie ono jest w was.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook