Jedynie prawda jest ciekawa


KOD w gorsecie groteski

09.01.2016

Ktoś kto uważa, że media publiczne były do tej pory wolne i trzeba ich bronić, potwierdza, że czas je zmienić i skończyć hodowlę idiotów.

Komitet Obrony Demokracji pod wezwaniem „nie płacenia alimentów” blamuje się każdego dnia. Ich działalność to gotowy scenariusz komedii.

Działalność KOD można łatwo streścić w krótkim utworze scenicznym.

Demokracja ośmieszona

Osoby:

KOD
Rozum

KOD: Chcemy demokracji! 
Rozum: Proszę bardzo demonstrujcie!  
Chcemy wolności słowa!
 Proszę bardzo macie do dyspozycji wszystkie media. Czego jeszcze chcecie? 
Władzy.
W ramach demokracji?
Tak!
 To idźcie na wybory. 
Ale już były. 
No właśnie. 

Kurtyna spada z żałosnym westchnięciem.

Występujący  na kodowskiej mównicy  przed gmachem TVP na  pl. Powstańców Warszawy, zawodowi podżegacze nie byli w najwyższej formie. Jacek  Żakowski miał pretensje do mediów publicznych, że dopuściły PiS do władzy. To jest dowód, że mu odbija całkiem z powyborczej traumy.. A gdzie potęga „Gazety Wyborczej”, TOF FM czyli radia Agory, „Newsweeka”, TVN24, Polsatu i całej sfory niemieckich gazet. Te media też się okazały za cienkie na prezesa Kaczyńskiego. 

Ewa Wanat, wyrzucona dyscyplinarnie z Radia Dla Ciebie, była szefowa TOK FM perorowała, że ostatnimi laty dziennikarze mieli w mediach publicznych „łamane kręgosłupy”. No, ale PiS jest w tych mediach drugi dzień. Wzywała też do bojkotu przez osoby z jej bajki mediów publicznych. No za to, to wiele osób byłoby szczerze wdzięcznych. Słuchanie intelektualnych wypocin lewaków już się zdecydowanie przejadło.
Potwierdził to ze swoim krzywym lisim uśmieszkiem Sławomir Sierakowski wyrażając obawę, że kultura zniknie z TVP  wraz z nastaniem pisowkich barbarzyńców. No może rzeczywiście będzie mniej o gender,  gloryfikowania  zboczeń i używania wulgaryzmów pod pozorem kabaretu, w atmosferze sztuki przez duże SZszsz. Ale czy to taka strata.


Wiece, które dobyły się 9 stycznia w całej Polsce, jak i za granicą, mające wstrzymać przejęcie przez PiS mediów publicznych okazały się działaniem poniewczasie. Poprzedniego dnia prezesem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski, a Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk. Niektóre anteny zostały osierocone wcześniej przez dezerterujących nominatów poprzedniej władzy, a inne zostały  pozbawione  kierownictwa przez nowych decydentów. 

Dla KOD wolne media są wtedy, kiedy „Gazeta Wyborcza”  i jej podobne ideowo gadzinówki mają  szczodre dotowane  z państwowej kasy.  Kiedy redaktorzy marki  Kraśko, Lis, Tadla czy Lewicka,  mogą w TVP krasomówczo  obsobaczać prezydenta, rząd Beaty Szydło i większość parlamentarną. Kiedy dostęp do anteny jest zablokowany dla satyryków, śmiejących się nie po linii salonu. I kiedy kłamstwo jest uświęcone potrzebami propagandy.

Tu można przekazać KOD złą wiadomość. Nie dacie rady. Choćbyście codziennie robili pikietę i zdarli sobie gardła, przegraliście.

Media publiczne będą wreszcie w Polsce wolne i one obnażą waszą małość, a być może działanie za pieniądze pochodzące z „ciekawych” źródeł. A od robienia awantury za fundusze „ze świata”, do zdrady już bardzo blisko.

I właśnie dlatego są nam potrzebne wolne media, żeby wszelkie  podejrzane knowania przeciwko narodowi polskiemu zostały prześwietlone i uczciwie opisane.

Po 1989 roku nie udało się zbudować mediów publicznych. Z małymi przerwami była to tuba propagandowa pookroągłstołwych beneficjentów, strzegąca ich ciemnych interesów. 

Gdy teraz, ci którzy byli przez te media dopieszczani, ci którzy się zgadzali na zamordyzm byle był zgodny z ich światopoglądem, wychodzą i żądają wolności słowa, są tak marionetkowi, że sami się proszą by „wetknąć ich w mieszek, jako czynią łątkom”.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook