Jedynie prawda jest ciekawa


Fiasko rekonstrukcji

16.11.2013

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie można nawiązać kontaktu z premierem Donaldem Tuskiem, ani z nikim z jego najbliższego otoczenia. Biuro Ochrony Rządu odmawia wszelkich komentarzy.

Do jednej ze stacji telewizyjnych przysłano zdjęcia z gdańskiego  lotniska im. Lecha Wałęsy. Trzy dni temu, sfotografowano tam  kogoś podobnego do premiera tylko z brodą. Broda wygląda na sztuczną. Zniknął też rzecznik rządu i paru urzędników z kancelarii.

Nie odbyło się co wtorkowe posiedzenie rządu, na którym miała nastąpić rekonstrukcja. Według niepotwierdzonych plotek, nie naleziono chętnych na zastępców obecnych skompromitowanych ministrów. Za żadne pieniądze nikt nie chciał zostać ministrem finansów, po tym jak  Vincent Rostowski bez pożegnania  nawiał w piątek do Londynu. Inne teki ministerialne, też okazały się na tyle mało atrakcyjne, że osoby przy zdrowych zmysłach nie chciały się angażować. Żaden z Europosłów nie zgodził się zrezygnować z sutej brukselskiej diety, dla platformy ratowania.

Niespodziewanie zdecydowane wkroczenie prokuratury, postawiło szlaban na drodze kariery ministra transportu Nowaka. Trudno uwierzyć, żeby wyciągano takie konsekwencje za zegarek. Tym bardziej, że przy napiętych ostatnio stosunkach z Rosją,  publiczne potępianie kogoś, że podwędził sikora, mogłoby być uznane przez stronę rosyjską za jeszcze większą obrazę niż rzeźba sołdata gwałcącego kobietę.

W sytuacji, gdy objęcie ministerialnego stołka,  nie gwarantuje bezkarnej defraudacji resztki nie rozkradzionych  środków publicznych, a ponad to dla potrzeb wyborów wewnątrzpartyjnych na Górnym Śląsku przehandlowano, co bardziej intratne posady dla znajomków, trudno się dziwić, że chętnych do rządu zabrakło.

Wygląda na to, że rozgrywki w Platformie Obywatelskiej wymknęły się z pod kontroli. W każdej chwili, mogą być odpalone  „ciekawe” materiały, w tym te dotyczące kwestii smoleńskiej. Frakcje w ABW walczą o dostęp, do liczących dwa piętra zasobów, określanych „taśmami prawdy”.

Posłowie zebrali się w Sejmie, ale są zdezorientowani. Sekretariat twierdzi, że telefon pani Marszałek nie dopowiada. Panuje chaos.  Brakuje zgody, kto ma wyznaczyć osobę prowadząca obrady. Poseł Niesiołowski własnym ciałem przykrył laskę marszałkowską i rzęził, że nie pozwoli jej zbezcześcić żadnemu pisowcowi. Niestety tak ją obślinił, że nie był w stanie długo jej utrzymać.  Straż Marszałkowska z łatwością mu ją wyłuskała. Kawałek go co prawda ciągnęli po podłodze, ale ciągnięcie po sejmowej posadzce zgodnie z regulaminem nie narusza immunitetu.

Za niepotwierdzonym źródłem media podają, że premier  podczas oglądania meczu naszej reprezentacji ze Słowacją, dostał zapaści nerwowej i krzyczał, że on nie wytrzyma i  zwieje do Peru, bo tam są fajne czapki. Wygląda na to, że w Polsce obecnie nie ma rządu. Prezydent przebywa akurat z uśmiechniętą wizytą w Ułan Bator. Na szczęście nie grozi nam pucz wojskowy, z tego prostego powodu, że nie mamy armii.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook