Jedynie prawda jest ciekawa


Czego dopuścił się Donald Tusk?

08.08.2015

Zbojkotowanie przez Donalda Tuska zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy to jest gest przeciwko Polsce.

Donald Tusk wykorzystując kruczki proceduralne, jakoby był nie właściwie zaproszony, nie pojawił się w Sejmie, ani na innych uroczystościach, związanych z inauguracją nowego prezydenta. To nie jest sprawa, nad którą można przejść do porządku dziennego. Donald Tusk jako osoba prywatna, może mieć fochy i nie zjeść zupy bo jest za słona, natomiast jako Polak zajmujący prestiżowe stanowisko w strukturach Unii Europejskiej, ma obowiązki nie wobec Andrzej Dudy, tylko wobec Ojczyzny.


Jaki to jest sygnał dla całej Europy, kiedy jeden z jej najwyższych notabli ostentacyjnie obniża status polskiego prezydenta i rozgłasza, że tenże nie okazał się godny jego obecności. Już na rozpoczęciu  kadencji stara się wokół niego zrobić stęchłą atmosferę. Nawet jakby proceduralnie było coś nie tak, to należało to wyjaśnić, a nie z satysfakcją słać w świat zatrutą wieść, że Polacy to taki narodek, który  nie potrafi nawet dobrze zaproszenia dostarczyć.


Donald Tusk powinien być ostrożniejszy w postępowaniu, choćby z tego względu, że nie kto inny jak on, skrycie stał za przemysłem pogardy wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. Do czego doprowadziła jego polityka wiadomo. Do słynnego zdjęcia, kiedy robi „żółwika” z Putinem w Smoleńsku.


Teraz na początku prezydentury Andrzeja Dudy swoją nieobecnością na zaprzysiężeniu daje ciche wytyczne swoim poplecznikom z Platformy jak traktować nowego prezydenta.


Tym bardziej, że następnego dnia uczestniczy w naparzance związanej układaniem platformerskich „jedynek”.


Jaką miarę można przyłożyć do czynu Donalda Tuska? Ano spektrum jest bardzo rozległe. Od machnięcia ręką, miał gorszy dzień i tyle, do wniosków niezwykle poważnych.


Jak można nazwać działanie z premedytacją na szkodę Polski? Jest takie pojęcie jak zdrada kraju.


Niestety, ktoś kto kiedyś publicznie uznał, że Polskość to nienormalność, daje asumpt do podejrzeń, że dla niego dbanie o dobre imię Polski,  to także nienormalność.


Tylko może w takiej sytuacji zrezygnować z obywatelstwa, po co się męczyć.


Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook