Jedynie prawda jest ciekawa


Chyba nie dorosnę

16.03.2013

Po czymś takim, co można było zobaczyć w ostatni piątek w kolejnym programie „Tylko dla dorosłych”, prezes telewizji gdyby miał odrobinę honoru powinien sobie palnąć w łeb. Z pistoletu na wodę, żeby było zabawnie.

Po wyczynach pana Abelarda, telewizja publiczna postanowiła pójść za ciosem. Kolejny wnikliwy obserwator spraw świata dostał szanse podzielenia się przemyśleniami, jakże dogłębnymi, z widownią. Na początku towarzyszyła mu kobieta, jako rekwizyt, bo stand – uper, postanowił udowodnić, że on może uderzyć kobietę. Był krótki pokaz lania płci piękniejszej. Z tym, że artysta zapewniał, że on może uderzyć i mężczyznę też. To znaczy słowo uderzyć miało oczywiście wulgarny zamiennik, potwierdzający, że program jest tylko dla dorosłych.

Potem nastąpił bełkot, przerywany zwrotem „godność człowieka” i dostało się wszystkim. Między innymi gejom, Żydom, Putinowi, jak też widowni.

Co ciekawe widownia nie była w tym programie „na żywo” pokazana ani razu. Dobiegały jakieś rachityczne śmiechy, co większych idiotów, ale było i buczenie.

Być może widownia była od artysty oddzielona kordonem ochroniarzy, bo przy tym poziomie jaki postanowiła utrzymać telewizja publiczna, nie wykluczone jest, że ktoś z widowni wreszcie nie wytrzyma i wpadnie na scenę nakłaść po gębie tępakowi robiącemu za komika.

I wtedy będzie być może uzasadnione, że „Tylko dla dorosłych”.

Człowiek tak patrzy, patrzy i zastanawia się, że chyba nie dorósł do naszej telewizji publicznej.

Co więcej chyba by nie chciał dorosnąć. To jest tak jak kiedyś nastolatkom wydawało się, że dorosłym jest się wtedy  gdy się pali papierosy. Według naszej telewizji dorosłym jest obywatel  śmiejący się z  odmóżdżonej ohydy, okraszonej bluzgami.

W tym czasie pan prezes TVP był zajęty chwaleniem się jakie to możliwości techniczne stoją przed telewizją cyfrową.

Panie prezesie nawet najbardziej wypasione nowinki techniczne,  nie zastąpią ubóstwa umysłowego, które tak uporczywie propaguje telewizja pod pana kierownictwem.  

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook