Jedynie prawda jest ciekawa


Chłop a la baba i vice versa

05.12.2013

Odebranie imienia Lecha Kaczyńskiego mostowi w Bydgoszczy, ma ten plus, że nikt w tym mieście nie będzie jeździł po Lechu Kaczyńskim.

A po takim moście wiodącym ku kompleksowi uniwersyteckiemu, z pewnością będą się przemieszczać wybitne  profesorskie marki: Bauman, Hartman, Niesiołowski, Bartoszewski, Środa, Natalia Siwiec. To znaczy pani Siwiec ma co prawda tylko  tytuł naukowy Miss Dekoltu Euro 2012, ale jeśli jej walory są doceniane we Wrocławiu, to postępowa Bydgoszcz zamówi z pewnością wykład z cyckologi stosowanej. Zresztą ona sama stwierdza skromnie, ale i rzeczowo że „przyszliście  mnie zobaczyć, a nie słuchać”.  Miejmy nadzieję, że nie był to przytyk względem sławnej etyczki. Ponad to gender musi być udostępnione młodzieży akademickiej bezwzględnie. Nie wolno tolerować takiego zacofania, że jest chłop i baba. Tu muszę wyznać, że przebierałem się za babę. Wzorem Eugeniusza Bodo śpiewającego  szlagier Sex appeal,  Genowefy Pigwy, „Poszukiwany, Poszukiwana”  pod koniec lat 90., kabaret OT.TO  przebrano za kobiety.  Było to na potrzeby sesji zdjęciowej dla jednego tytułu prasowego. Sesja miała miejsce w  eleganckich wnętrzach Teatru Polskiego. Wielogodzinna charakteryzacja, sprawiła, że jak każdy z nas czterech spojrzał w zwierciadło to wiedział, że jest najpiękniejsza w świecie. I tu się nie popisałem. Gdybym wtedy nie zmieniając wyglądu wystartował(a) do Sejmu, to do dziś zasiadało by tam coś estetycznego i poprawnie europejskiego. Przez mój brak odruchu prospołecznego, mamy teraz  w parlamencie przeróbkę  płciową bardzo niskiej jakości. Jeśli zaraz po goleniu ktoś się  wciśnie w kieckę, perukę i szczebiocze  cienkim głosem, to efekt jest jaki jest. Antygender w natarciu.  No marna podróba,   w ramach partii, która też jest marną podróbą ugrupowania politycznego, i interesuje ją wyłącznie twój ruch. Niech każdy się interesuje swoim ruchem. A w tej Bydgoszczy radni PO i SLD, zmieniając nazwę mostu   nie popisali się. Uniwersytecki brzmi bezpłciowo. Mogli przemianować na Anny Grodzkiej albo Natalii Siwiec. Nie chcą być nowoczesną metropolią czy jak.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook