Jedynie prawda jest ciekawa


Chcecie zamach, to macie

25.11.2012

Władza ma prawo wymagać od obywatela, żeby był zadowolony, a wręcz radosny. Ostatecznie rządzący robią wszystko by nas uszczęśliwić i trzeba być zwykłym niewdzięcznikiem by włóczyć się po jakiś marszach i ogólnie kontestować.

Trzeba doceniać wszelkie służby, które nas pilnują i inwigilują na zalecenie rządu. Przeciętny Polak jest malkontentem, ma skłonności do narzekania, a do tego mówi mu się grzecznie, że samolot rozwalił skrzydło na brzozie, a ten nic tylko kombinuje, że to nie możliwe. I eksperci zapewniają w telewizji i komisje nasza i zagraniczna czyli rosyjska wiedzą na pewno, że nie było zamachu, a tu tylko zamach i zamach.

No to jak zamach, to proszę  bardzo - władza poszła na rękę społeczeństwu i macie zamach. I to jaki groźny. Za jednym zamachnięciem się mieli być wyeliminowani prezydent, premier i Sejm. Nie wspomina się o Senacie, ale  tutaj terrorysta działał by rękę w rękę z rządzącą partią bo ta też odgrażała się, że Senat będzie  zlikwidowany. Jak nie mówiła.

Znaleziono gościa, który miał zamiłowanie do pichcenia materiałów wybuchowych, a że był też nauczycielem akademickim, to się swoją wiedzą chciał podzielić. Dał ogłoszenie w Internecie i znalazł studentów. Dwóch agentów ABW i dwóch handlarzy bronią. Przez rok spotykali się na tajnych kompletach.

Być może na którejś lekcji agent pod przykryciem ze zwykłej  ciekawości zapytał  - A czy dało by się wysadzić budynek Sejmu wraz z zawartością? I co taki naukowiec ma powiedzieć – Wiecie ja tam na polu mogę coś odpalić i dziurę w glebie zrobić, ale taki budynek jak Sejm… I po autorytecie i po uczniach.

No więc bierze liczy… za cztery tony trotylu  podwieźć blisko i będzie fajerwerk jak ta la la.

Jeszcze parę pytań do ankiety.

Lubi pan prezydenta? Nie.

Lubi pan premiera? Nie.

Lubi pan Sejm? Nie.

I jest sukces. Ogromny sukces. Konferencja prokuratury. Cała szajka  zatrzymana, to znaczy ten chemik. I dowody są – jeden student zeznał do kamery, że ciężko u niego było zaliczyć i jeden z pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, był kiedyś przez niego źle potraktowany.

Jeszcze tylko przykleić mu, że to taki polski Breivik, przy okazji nacjonalista, antysemita,  faszysta i mamy wroga ludu jak marzenie.

Oj będą odznaczenia i awanse!

Radujcie się obywatele, żyjemy w bezpiecznym państwie. A przynajmniej prezydent, premier i Sejm.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook